نویسنده: قاسم ممتاز سه شنبه، 28 تیر 1401
ساعت 09:30

معرفی شرکت اتوبوسرانی ایران پیما

0 از 5

اتوبوس را می‌توان از ارزان‌ترین وسایل نقلیه برای سفر دانست که افراد زیادی آن را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. برای ارائه امکانات بیشتر به همه شهرها شرکت‌های مختلفی تاسیس شدند، یکی از این‌ها شرکت مسافربری ایران پیما است. کم‌تر کسی در ایران وجود دارد که می‌تواند ادعا کند تابه‌حال از خدمات این شرکت استفاده نکرده باشد. شرکت ایران پیما از سه دهه قبل یکی از بزر‌گ‌ترین شرکت‌های مسافربری ایران محسوب می‌شد که همه برای سفرهای خود از اتوبوس‌های این شرکت استفاده می‌کردند. در ادامه قصد بررسی این شرکت با سابقه را داریم. اگر قصد خرید بلیط این شرکت را دارید، آسان‌ترین راه برای خرید آن، خرید بلیط ایران پیما از علی بابا است.

معرفی شرکت ایران پیما

شرکت ایران پیما از قدیمی‌ترین شرکت‌های ایران محسوب می‌شود. این شرکت در همه شهرهای کشور شعبه دارد و برخی از این شعب به‌دلیل قدمت در فهرست آثار ملی قرار داده شده‌اند. این شرکت از نیم‌قرن قبل فعالیت خود را در تهران آغاز و پس از آن شعبی در شهرهای ایران دایر کرد. سال 1369 پس از تاسیس ترمینال کاوه اصفهان، برخی رانندگان این شرکت که مالک اتوبوس بودند، دو تعاونی در ترمینال‌های کاوه و صفه اصفهان به نام ایران پیما تاسیس کردند. درحال‌حاظر این شرکت در کشور حدود 120 خط سیر دارد که مسافران را به‌صورت 24 ساعته به مقاصد موردنظر خود می‌رسانند.

اتوبوس‌های شرکت ایران پیما

اتوبوس‌هایی که در ناوگان ایران پیما مورداستفاده قرار می‌گرفتند، دو نوع بودند: نوع اول اتوبوس‌های ماکروس و نوع دوم اتوبوس‌های بنز 302 با طراحی اختصاصی ایران پیما و رنگ قرمز. سال 1375 این شرکت برای اولین بار در ایران نسبت به خرید جدیدترین اتوبوس‌های جهان اقدام کرد. ایران پیما اتوبوس‌های ولوو B12، B7 و... را به ناوگان خود اضافه کرد. این کار آن زمان تحول بزرگی بین شرکت‌های مسافربری ایران محسوب می‌شد.

نمایندگی‌ها

شرکت ایران پیما 123 نمایندگی فعال در شهرهای ایران دارد. شما با مراجعه به این نمایندگی‌ها می‌توانید برای خرید یا رزرو بلیط اقدام کنید. یکی‌دیگر از راه‌های رزرو بلیط اتوبوس، خرید بلیط ایران پیما از علی بابا است که شما به آسانی می‌توانید بلیط برای سفر بخرید. این شرکت با سابقه در طول روز 1100 سرویس به شهرهای مختلف ایران دارد و حدودا 22000 نفر با اتوبوس‌های این شرکت به مقصد دلخواه می‌رسند. نمایندگی‌های ایران پیما در شهرهایی نظیر اصفهان، تهران، کرمان، اهواز، شیراز، ساری، تبریز، کرج، بابل، شاهین‌شهر، آبادان، ساری، شهرکرد، ارومیه و... درحال خدمت‌رسانی به مسافرانی هستند که قصد انتخاب این شرکت را دارند.

مسیرهای پر تردد

شرکت مسافربری ایران پیما انتخاب مسافران زیادی است؛ مسافران از این شرکت برای رفتن به برخی مقاصد بیشتر استفاده می‌کنند. اگر بخواهیم پرترددترین مسیرهای ایران پیما را نام ببریم، می‌توانیم به تهران به مقاصد: اصفهان، تبریز، شیراز، مشهد، کرمان، یزد، شهرکرد و ساری، کرمان به مقاصد: کرج، شهرکرد، تهران، شیراز، مشهد، زاهدان، یزد، اهواز و شیراز به مقصاصد: تهران، تبریز، شهرکرد، مشهد، کرمان، یزد، ساری و اهواز اشاره کنیم.

مزایای سفر با اتوبوس

اتوبوس امنیت، امکانات و سرعت هواپیما را ندارد. اما نسبت به قیمت کم امکانات قابل‌قبولی را دراختیار مسافر قرار می‌دهد. این وسیله‌ نقلیه را می‌توان ارزان‌ترین وسیله برای سفر دانست. اتوبوس امکاناتی از قبیل مانیتور، چراغ مطالعه، صندلی راحت، بسته خوراکی و.. دارد که به بررسی برخی از این امکانات می‌پردازیم. همچنین شما می‌توانید درطول سفر از مناظر طبیعی و مسیر لذت ببرید.

چراغ مطالعه

شاید از آن دسته انسان‌ها باشید که در هر فرصتی شروع به مطالعه می‌کنند. ممکن است به‌دلیل طولانی‌بودن مسیر یا انتخاب زمان سفر، شب را در اتوبوس سپری کنید و قصد مطالعه کتاب داشته باشید؛ دراین‌صورت می‌توانید از چراغ مطالعه تعبیه‌شده روی سقف استفاده کنید. این چراغ‌ها برای هر صندلی به‌طور جداگانه قرار داده شده است. چراغ مطالعه اتوبوس نوری متمرکز دارد؛ به‌همین دلیل هیچ‌گونه مزاحمتی برای بقیه مسافران ایجاد نمی‌کند.

 معرفی شرکت ایران پیما

 تماشای مناظر طبیعی

ایران کشوری زیبا با مناطق گردشگری بسیار است. خیابان‌های ایران از مناطقی مانند دشت، کوه و بیابان می‌گذرند. به‌طبع اتوبوس‌ها هم از این خیابان‌ها عبور می‌کنند و این مناطق شگفت‌انگیز درمعرض دید مسافران قرار می‌گیرد. مسافران زیادی درطول سفر برای ساعت‌ها به این جاذبه‌های طبیعی خیره می‌شوند و از آن‌ها لذت می‌برند.

افراد زیادی اتوبوس را به‌دلیل فراوانی و دردسترس بودن در همه شهرها برای سفر انتخاب می‌کنند. اتوبوس را می‌توان ارزان‌ترین وسیله برای سفر دانست که همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. شرکت ایران پیما یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌هایی است که در عرصه مسافربری فعالیت می‌کند. اگر قصد خرید بلیط این شرکت را دارید، عبارت خرید بلیط ایران پیما از علی بابا را سرچ و به‌سادگی برای خرید بلیط اقدام کنید.

 

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.