نویسنده: Farid دوشنبه، 10 آبان 1389
ساعت 18:31

نقد و بررسی God of War: Ghost Of Sparta

5 از 5

نوامبر امسال کمپانی سونی توسط یکی از تیم های خود به نام ReadyatDawn (با همکاری Santa Monica) نسخه جدید یکی از محبوب ترین عنوان های  Playstation را برای کنسول دستی خود (PSP)، عرضه کرد. سری بازی های God of War  به قدری عالی و جذاب بوده اند که گیمر با چشم بسته به سراغ آن می رود. خدای جنگ دوباره آمده تا هم به افزایش فروش کنسول PSP کمک کند و هم طرفدارانش را از خماری کمبود خشونت نجات دهد.

-کریتوس تصویر نوجوانی خود را در آب می بیند

خلاصه ای از داستان بازی:

داستان بازی GOW: Ghost of Sparta در بازه زمانی مابین GOW 1 و GOW 2 اتفاق می افتد و در محدوده حکمرانی پوزایدن (Poseidon) آغاز می شود. کریتوس تلاش می کند از کابوس هایی که از دوران کودکی و نوجوانی او در سرش می گذرد رهایی یابد. او در نوجوانی با برادرش ، دیموس ( Deimos) مشغول تمرین و نبرد تن به تن بوده که ناگهان برادرش، به دستور زئوس (Zeus)، توسط اریس (Ares) و آتنا (Athena) ، ربوده می شود.  حال کریتوس به دنبال برادرش و کشف سرنوشت اوست. کریتوس به هر کس و هر چیزی که مانع رسیدن او به هدفش شود رحم نخواهد کند.

***

اولین ویژگی ای که در این بازی شما را مبهوت میکند گرافیک فوق العاده ی بازی است  (که البته نسبت به نسخه قبلی یعنی Chains of Olympus چندان تفاوتی دیده نمی شود.) طراحی بصری - هم از لحاظ تکنیکی و هم از لحاظ هنری - بسیار عالی و استادانه است به طوری که در بخشی از بازی وقتی در کوه آتشفشان با یکی از تایتان ها روبرو می شوید از بالا بودن کیفیت طراحی گرافیکی تایتان با آن عظمتش، دهانتان باز می ماند. گیم پلی و کنترل عالی و بی نقص ، و حرکت روان دوربین در طول بازی باعث شده تا درگیریهای بازی جذاب تر و حل معما ها و پازل های آن دلچسب تر شود. در بعضی از قسمت های بازی با افت فریم روبرو می شویم که آن چنان، آزار دهنده نیستند و در مقایسه با نکات مثبت بازی به چشم نمی آیند.

-درگیری کریتوس با نیروهای پوزایدن

موسیقی بازی - همانند نسخه های دیگر GOW -  بسیار زیبا ، تأثیرگذار و یک شاهکار به تمام معناست ؛ ریتم موسیقی حماسی و تند، جذابیت و هیجان جنگیدن با غول های عظیم الجثه را چند برابر می کند و هنگامی که خبری از دشمنان نیست موسیقی آرام به همراه صدای نی محلی احساس فوق العاده ای را به گیمر منتقل می کند. صدا گذاری کارکترها نیز مثل همیشه ، بی نظیر و صدای محیط نیز بی نقص است .

در بخش فنون و کمبوها امکانات جدیدی اضافه شده مثلا کریتوس می تواند از راه دور بدود و دشمنش را بگیرد و یا روی آن شیرجه بزند و یا هنگامی که کریتوس در هواست می تواند مستقیم به سمت دشمنش فرود بیاید ، مشت به صورتش بزند و بعد هم جرو واجرش کند. فنون شمشیرهای کریتوس تقریبا مخلوطی از God of war 1 و God of War II است. پازلها و معماهای بازی قابل قبول و بخش آپگرید سلاح ها جذاب و بی رقیب است.

-گرافیک محیط برای کنسول پی اس پی فوق العاده است

مینی گیم های بازی بعد از اتمام داستان بازی در قسمت Treasures قابل دسترس خواهند بود. این مینی گیم ها عبارت اند از : (1) Combat Arena : در این بخش شما می توانید به صورت دلخواه، تعداد و نوع دشمنان خود را انتخاب کرده و با آنها بجنگید. (2) The Temple Of Zeus : در معبد زئوس شما می توانید باخرج کردن اُرب های قرمز (Red Orbs) -که با کشتن دشمنان یا از جعبه هایی که در طول بازی وجود دارد  به دست می آورید- عکس های گالری ، ویدئو ها و ... را خریداری کنید. (3) Challenge of the Gods : این بخش شامل 13 مأموریت کوتاه (Challenge) و جذاب است که البته در ابتدا فقط 5 چلنج آن قابل بازی است و 8 چلنج دیگر را باید از معبد زئوس بخرید.

بازی God of War : Ghost of Sparta یک God of War کامل است؛ مثل نسخه های قبلی آن خشونت در آن موج می زند و طرفدارانش را راضی می کند. عنوان GOW III آنقدر با ارزش بود که به خاطر آن PS3 می خریدند، GOW: GOS هم آنقدر با ارزش است که به خاطر آن PSP بخریم.

Farid | نقد و بررسی | 01/11/2010
  • پلتفرم تحت بررسی: PS4
گرافیک
8.0
گیم پلی
7.5
سرگرم کنندگی
8.0
موسیقی و صداگذاری
7.5
ارزش تجربه
8.0
نقاط قوت
  • گرافیک فنی و هنری بسیار خوب
  • پازل ها به عوض کردن جریان گیم پلی بازی کمک می کنند
  • داستان خوب
نقاط ضعف
  • مشکلاتِ طراحی بازی
7.7/10

امتیاز شما

(36 رای )
7.8/10
خیلی خوب
  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.