نویسنده: محمدرضا زارع‌رفیع چهارشنبه، 08 اسفند 1397
ساعت 09:00

فروش بازی Resident Evil 2 به ۴ میلیون نسخه رسید


بنا به اعلام کپ‌کام، عرضه Resident Evil 2 از ۴ میلیون نسخه عبور کرده است


تعداد بازدید: 398
3.5 از 5

در جدیدترین اخبار بازی در بازی‌مگ؛ شرکت کپ‌کام (Capcom) به تازگی اعلام کرده که از زمان عرضه بازی Resident Evil 2 تاکنون (حدود یک ماه) بیش از ۴ میلیون نسخه از این بازی را در سطح جهان عرضه کرده است. این خبر که از طریق وب‌سایت رسمی شرکت منتشر شده، به برخی آمارهای دیگر درباره نسخه اورجینال و این سری نیز می‌پردازد.

در گزارش جدید کپ‌کام، این شرکت اعلام کرده که بازی اخیرا عرضه شده Resident Evil 2 Remake، از زمان عرضه موفق به ثبت رکورد فروش بیش از ۴ میلیون نسخه شده است؛ این موضوع به علاوه، همراه با میزان رضایت بالای بازیکنان و همچنین دریافت نقدها و بازخوردهای بسیار عالی از جانب منتقدین نیز بوده است. این شرکت همچنین به مقایسه این بازی، با نسخه اورجینال «رزیدنت اویل 2» - محصول سال ۱۹۹۸ - نیز پرداخته و این میزان فروش در یک بازه یک ماهه را با آمار فروش ۴٫۹۶ میلیون نسخه‌ای بازی اورجینال، در کل دوره عمر فروش آن مقایسه کرده است. به این ترتیب، این بازی خودش را بسیار نزدیک به آمار فروش بازی اورجینال می‌بیند و با در نظر گرفتن بازخوردهای عالی منتقدین، دست پیدا کردن احتمالی به رکورد بازی اصلی نمی‌تواند موضوع چندان سورپرایز کننده‌ای باشد. به علاوه، این گزارش به عرضه بسته‌های الحاقی مختلف از جمله DLC رایگان The Ghost Survivors نیز اشاره کرده، که باعث می‌شود عمر فروش موثر بازی طولانی‌تر شود.

در همین گزارش و البته یک خبر دیگر، کپ‌کام اعلام کرده که فروش موفق بازی رزیدنت اویل ۲ و همچنین عملکرد خوب بازی Resident Evil 7، موجب شده تا سری بازی‌های رزیدنت اویل حالا از مرز «فروش ۹۰ میلیون نسخه‌ای» نیز عبور کنند. این خبر، این میزان فروش را از زمان انتشار اولین نسخه مجموعه یعنی بازی Resident Evil در سال ۱۹۹۶ تا ۲۶ فوریه ۲۰۱۹ (۷ اسفند) در نظر گرفته است. در دیگر خبرهای مرتبط، پیش از این در بازی‌مگ خواندید که به زودی و در بهار سال آینده، عناوین ریمستر شده Resident Evil 0 ،Resident Evil Remake و Resident Evil 4 به پلتفرم نینتندو سوییچ راه پیدا می‌کنند.

بازی Resident Evil 2 هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید نقد و بررسی اختصاصی این بازی در بازی مگ را نیز در اینجا مطالعه کنید.

Shadow of The Tomb Raider Trophy Guide Banner 728x154

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.