نحوه امتیاز دهی در بازی مگ

با گذشت بیش از 5 سال از فعالیت وبسایت بازی مگ و با بروز رسانی قالب بر اساس متد های روز برای دسترسی راحتتر کاربران به محتوای دلخواهشان، نوبت آن رسیده تا عناصر مورد نظر منتقدین بازی مگ برای نقد و بررسی بازی ها را برای شما دوستان شرح دهیم. تا با دیدی بازتر بتوانید بر اساس امتیازی که منتقدین به عناوین مختلف داده اند برای انتخاب و تجربه ی یک بازی تصمیم گیری کنید.
در نقد و بررسی های تخصصی Bazimag ، بازی ها در 5 بخش مختلف مورد بررسی قرار میگیرند که هر کدام از این قسمت ها میتوانند میانگین امتیازی بین 0 تا 10 با یک رقم اعشار دریافت کنند .
قسمت های اصلی در نقد و بررسی های انجام شده به قرار زیر هستند :
1 - گرافیک
2 - گیم پلی
3 - داستان
4 - موسیقی و صداگذاری
5 - کنترل
پس از درج امتیازات ، مقدار بدست آمده بر 5 تقسیم خواهد شد و این مقدار نهائی بعنوان امتیازی که بازی مگ برای بازی در نظر گرفته است، قرار خواهد گرفت .
برای میانگین امتیاز یک بازی در بخش نقد و بررسی علاوه بر نشانگر عددی ، کلمه یا کلماتی توصیفی نیز درج خواهد شد که میتوانند دید بازتر برای انتخاب به کاربران ارائه دهند . این کلمات توصیفی به قرار زیر هستند :
ضعیف ، برای میانگین امتیاز بین 0 تا 5.5
متوسط ، برای میانگین امتیاز بین 5.6 تا 6.5
خوب ، برای میانگین امتیاز بین 6.6 تا 7.5
خیلی خوب ، برای میانگین امتیاز بین 7.6 تا 8.5
عالی ، برای میانگین امتیاز بین 8.6 تا 9
فوق العاده ، برای میانگین امتیاز بین 9.1 تا 9.9
و منحصر بفرد ، برای امتیاز 10
توضیح اعداد بالا شاید به سبک زیر ساده تر باشد .
تنها در شرایط که مجبور هستید و هیچ عنوان دیگری در اختیار ندارید و اصرار دارید بازی کنید به سراغ بازی های رده ی ضعیف بروید . عناوین گروه متوسط بازی هائی هستند که تنها بدرد گذران وقت میخورند. بازی های این گروه را به عنوان یک بازی که میخواهید تمام کنید در نظر نگیرید . همین که برای یک یا دو ساعت شما را سرگرم کنند کفایت میکند . بازی های خوب ، بازی هائی هستند که وابسته به سلیقه ی شما میتوانند مورد پسندتان واقع شده یا به سرعت فراموش شوند . بازی های این گروه بسیار به سلیقه ی مخاطبین بستگی دارند . بازی های دسته ی خیلی خوب ، عناوینی هستند که میتوانید آنها را دنبال کنید ، تروفی بگیرید ، مولتی پلیر بازی کنید و بطور کلی حس خوبی داشته باشید . بازی های این دسته میتوانند بخوبی شما را سرگرم کنند اما بازی های گروه عالی ! این عناوین را تجربه کنید . تفاوت بازی های موجود در این دسته با دسته ی فوق العاده به ریزه کاری هائی بر میگردد که تنها بعد از 10 ساعت بازی متوجه آنها خواهید شد . هر دو به یک اندازه جذاب هستند اما جزئیات ویژه ای که در بازی های دسته ی فوق العاده وجود دارند در گروه عالی به چشم نمیخورند . و در آخر بازی های گروه منحصر بفرد . این بازی ها را حتما بازی کنید . به هر نحوی این عناوین را تجربه کنید . بازی های این گروه هستند که بازی های کامپیوتری را معنا میکنند . پیشرفت هائی که در صنعت بازی های رایانه ای ایجاد شده ، مدیون جسارت های سازندگان بازی های دسته ی منحصر بفرد است .