نویسنده: عرفان رحیمی صادق دوشنبه، 15 مهر 1398
ساعت 11:51

پتنت‌های جدید مایکروسافت در رابطه با Xbox Scarlett مشاهده شدندتعداد بازدید: 96
0 از 5

هیچ شکی در این نیست که پتنت‌ها لزوما همیشه هم نشان دهنده‌ی تکنولوژی‌هایی که ممکن است در آینده به ما نشان دهند، نیستند اما همیشه یک ایده کلی از آنچه که ممکن است شرکت‌ها در اختیارمان قرار دهند، به ما می‌دهند که حتی ممکن است باعث به کار گرفته شدن آن‌ها در آینده‌ای نزدیک شود. شرکت مایکروسافت اخیرا یک سری وسایل جدید پتنت کرده است که با توجه به این که نسل بعدی کنسول‌های ویدیویی در حال از راه رسیدن است و به‌زودی به بازار عرضه خواهند شد، احتمالا متعلق به ایکس‌باکس اسکارلت و لوازم مربوط به آن هستند.

در آغاز، به نظر مي‌رسد که اگرچه شاید وارد شدن مایکروسافت به دنیای واقعیت مجازی موضوعی نباشد که به این زودی‌ها عملی شود و ما وسیله خاصی در این زمینه از سوی مایکروسافت مشاهده نکنیم، اما قطعا VR چیزی است که مایکروسافت در نسل آینده به آن علاقه نشان خواهد داد. یکی از پتنت‌های جدید مایکروسافت متعلق به وسایل واقعیت مجازی است که در حقیقت یک زیرپایی با لبه‌های مشخص شده است تا ناحیه و محدوده بازی گیمر را مشخص کند. 

دومین پتنت یک کنترلر حرکتی است که با یک دست می‌توان آن را گرفت که علاوه بر این، یک استیک شصتی هم دارد تا گزینه‌های کنترل سنتی را نیز فراهم کند. یک پتنت مشابه دیگر نیز عملکرد سوزنی شکل دارد که به عنوان یک دستگاه ورودی با پیوستگی به خود کنسول عمل می‌کند و یک کنترلر حرکتی است.

باز هم باید اشاره کنم که درمورد پتنت‌هایی که ممکن است معرفی و مشاهده شوند، هیچ تضمینی وجود ندارد که این قطعاتِ تکنولوژی به واقعیت تبدیل شوند و مشخص نیست که آیا هرگز می‌توانند روانه بازار شوند یا خیر. حداقل ماجرا این است که فعلا می‌دانیم مایکروسافت به چنین تکنولوژی‌هایی علاقه مند است و به دنبال ارایه کردن آن‌ها در نسل بعد می‌باشد.

Shadow of The Tomb Raider Trophy Guide Banner 728x154

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.