نویسنده: Farid جمعه، 19 شهریور 1389
ساعت 15:06

نقد و بررسی Spider-Man : Shattered Dimensions

نقد بازی Spider-Man : Shattered Dimensions

4.5 از 5

تا به حال چندین بازی از مرد عنکبوتی ساخته شده که بیشترشان نتوانستند نظر طرفداران را جلب کند؛ در بعضی از آن ها که شما کاری نداشتید جز تار زدن به در و دیوار و بالا رفتن از ساختمان ها ! اما امسال Activision توسط یکی از تیمهای خود به نام beenox ، یکی از بهترین بازی های مرد عنکبوتی  را عرضه کرد.

در بازی Spider-Man: SD مرد عنکبوتی 4 لباس مختلف دارد؛ در یکی از این لباس ها او در زمان قدیم حاضر می شود (Spider-Man Noir)، لباس دیگر، مرد عنکبوتی آینده یا مرد عنکبوتی 2099 را نشان میدهد (Spider-Man 2099). یکی از دو لباس دیگر همان لباس قرمز و آبی معروف اوست (Amazing Spider-Man). ولباس چهارم نیز ذرات فضایی سیاه رنگ هستند که به تن او می چسبند (Spider-Man black suit).مرحله های مربوط به هر لباس مرد عنکبوتی ، حال و هوای متفاوت و منحصر به خود را دارد. و این امر از یکنواخت شدن بازی جلوگیری می کند (موردی که در نسخه های قبلی مرد عنکبوتی به چشم نمی خورد). مثلا در مراحلی که در قدیم اتفاق می افتد، شما بیشتر باید خود را در سایه ها پنهان کنید تا از دید دشمنان در امان باشید سپس به طور مخفیانه آن ها را از پای درآورید.

smn

برای هر کدام از 4 دوره مرد عنکبوتی ،3 لباس دیگر نیز طراحی شده که با پیشرفت در بازی میتوانید آنها را بخرید؛ لباس ها بسیار زیبا طراحی شده و تمام آنها برگرفته از کتابهای کمیک مارول ( Marvel ) است. در بخش Bonus Gallery به طور کامل برای هر لباس توضیح داده شده و اینکه طی چه ماجراهایی، مرد عنکبوتی ازآن لباس استفاده کرده. برای مثال یکی از لباس های مرد عنکبوتی، لباس 4 شگفت انگیز (Fantastic 4) است!! که داستان آن را نیز بیان می کند: " بعد از اینکه مرد عنکبوتی در آزمایشگاه رید ریچاردز (Reed Richards) ، سیمبیوت فضایی (Alien Symbiote) (لباس مشکی رنگ) از تن خود می کنَد و بی لباس می ماند ، جانی استورم (Johnny Storm- یکی از 4 شگفت انگیز) را ملاقات می کند  و جانی یکی از لباس های قدیمی 4 شگفت انگیز را به او می دهد ؛ مرد عنکبوتی برای آنکه هویتش فاش نشود پاکت مقوایی روی سرش میگذارد و به خانه می رود..."

گرافیک بازی عالی و طراحی هنری (Artistic design) بی نظیراست ؛ صداگذاری شخصیت ها بی نقص و موسیقی بازی نیز قابل قبول است. جلوه های بصری و بافت های گرافیکی محیط و کارکترها با جزئیات کار شده اند. استفاده از فنون قدرتمند مرد عنکبوتی  برای از بین بردن دشمنان و نحوه ی مبارزه با غول (Boss) های هر مرحله بسیار جذاب است مثلا در مبارزه با بعضی از باس ها با آنها گلاویز می شوید و باید صورتشان را مورد الطاف مشتهای مرد عنکبوتی قرار دهید!  سیستم ارتقاء قدرت های مرد عنکبوتی نیز بی نقص است ، به طوری که شما می توانید با به دست آوردن مدالهای عنکبوتی در طول هر مرحله یا با از بین بردن دشمنان ویا با پایان رساندن مراحل امتیاز کسب کنید و با استفاده از آن، قدرت ها ،فنون ،چندضرب های مختلف و سلامتی او را ارتقا دهید.

 asm

سازندگان بازی سعی کرده اند تا شخصیت و Personality مرد عنکبوتی همانند اخلاق و روحیات او در کتاب های مارول باشد و در این امر موفق بوده اند. در بعضی مراحل مرد عنکبوتی با دشمنهای خود شوخی می کند و یا آنها را مسخره می کند که این مورد باعث ایجاد طنز در بازی شده است و البته یکی از نکات مثبت به حساب می آید.

" تکراری شدن بعضی ماموریت ها در بعضی مراحل " و "گاهی اوقات به وجود آمدن نقصها و گره هایی در حرکت مرد عنکبوتی" را می توان از نقاط ضعف بازی دانست. البته ایرادات بازی کم و کوچک است و در مقابل نکات قوت آن به چشم نمی آید

بازی Spider-Man: Shattered Dimensions برای کسانی که می خواهند قدرت Spider-Man را تجربه کنند و از آن لذت ببرند ، یک بازی ایده ال است!

asmm

Farid | نقد و بررسی | 10/09/2010
  • پلتفرم تحت بررسی: PS4
گرافیک
8.0
گیم پلی
8.0
سرگرم کنندگی
8.0
موسیقی و صداگذاری
7.5
ارزش تجربه
8.5
تا به حال چندین بازی از مرد عنکبوتی ساخته شده که بیشترشان نتوانستند نظر طرفداران را جلب کند؛ در بعضی از آن ها که شما کاری نداشتید جز تار زدن به در و دیوار و بالا رفتن از ساختمان ها ! اما امسال Activision توسط یکی از تیمهای خود به نام beenox ، یکی از بهترین بازی های مرد عنکبوتی را عرضه کرد
نقاط قوت
  • گرافیک بسیار خوب
  • صداگذاری خوب شخصیت ها
نقاط ضعف
  • دوربینی که بعد از 2 ساعت بازی ممکن است تهوع آور شود
8.6/10

امتیاز شما

(33 رای )
8.0/10
خیلی خوب
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.