نویسنده: قاسم ممتاز سه شنبه، 09 آبان 1396
ساعت 17:52

نقد و بررسی بازی Forza Motorsport 7

5 از 5

بررسی بازی Forza Motorsport 7 | فورزا (فورتزا) موتور اسپرت 7

مایکروسافت معمولا اولین عرضه ی کنسول‌های بازیش را با یک نسخه از فورزا موتوراسپرت همراه می‌کند تا تمام قابلیت‌های آن سخت افزار و تکنولوژی جدید را با نرم‌افزاری کاملا بهینه به رخ رقبایش بکشد. این تصمیم که Forza Motorsport 7 نزدیک به یک ماه زودتر از کنسول قدرتمند مایکروسافت یعنی Xbox one X عرضه شد می‌تواند نشان دهنده‌ی 2 موضوع باشد :

اول اینکه مایکروسافت بقدری از کنسول Xbox One X مطمئن است که برای به رخ کشیدن توانائی‌هایش به عنوانی کاملا بهینه نیازی ندارد و دوم اینکه فورزا 7 اگر بهترین نباشد یکی از بهترین بازی‌های ژانر ریسینگ تا به امروز است که با عرضه ی Xbox One X فوق العاده خواهد شد. اما اینکه چرا Forza Motorsport 7 را یکی از بهترین بازی های ژانر شبیه ساز اتومبیل رانی می‌دانیم، موضوعی است که در ادامه آن را با هم مرور می‌کنیم پس با نقد و بررسی بازی Forza Motorsport 7 همراه بازی‌مگ باشید.

Forza Motorsport 7 review P1

مدل سازی دقیق اتومبیل‌ها، مجموعه‌ی قابل توجهی از کمپانی‌های لایسنس شده، پیست‌های رسمی و بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی برای ساخت هر نسخه از Forza Motorsport باعث می‌شود که هر شماره از این بازی در زمان انتشارش بهترین باشد. چیزی که کار Turn 10 Studios را برای ساخت دنباله‌ی آن بسیار سخت می‌کند. پس اگر ادعا کنیم که Forza Motorsport 7 نسبت به برادر بزرگترش از نظر گرافیک پیشرفت فوق العاده ای نداشته، پُر بیراه نگفته‌ایم. حتی عرضه ی 2 سالانه ی فورزا موتور اسپرت هم باعث نمی‌شود تا شاهد یک جهش گرافیکی قابل توجه بین نسخه‌های هم نسل این بازی باشیم که از این بحث تنها یک نتیجه می‌شود گرفت. هر نسخه ای از فورزا در زمان انتشارش بهترین در زمان خودش است. Forza Motorsport 7 هم به همین قاعده با آخرین تکنولوژی روز کاملا بهینه شده است. HDR آسمان آبی را ملموس‌تر و درختان جنگل را زنده‌تر کرده و قطرات باران را به قدری بر روی بدنه‌ی اتومبیل حقیقی جلوه می‌دهد که به راحتی می‌شود نمایش تکرار یک مسابقه را به عنوان رقابتی حقیقی جا زد. از طرفی رزولوشن تصویر 4K جزئیات بافت ها را به اندازه‌ای بالا برده است که دیگر شکست در زوایای منحنی معنایی ندارد. این یعنی ایده‌آل‌ترین حالت برای عاشقین شبیه سازی رانندگی مجازی. اگر فورزا موتور اسپرت 7 را در یک جمله خلاصه کنیم، باید بگوییم :

گرافیک ، گرافیک، گیم پلی

مجموعه ی فورزا چه سری موتور اسپرت و چه سری هورایزن، ویژگی‌های مشابه زیادی دارند. همانطور که قبل‌تر هم اشاره کردیم با وجودی که گرافیک فورزا 7 نسبت به فورزا 6 تغییر چشمگیری نداشته، و تنها در بعضی جزئیات و بکارگیری تکنولوژی های روز با آن نسخه تفاوت دارد، اما باز هم گرافیک و توجه به جزئیات بازی بدون نقص و مثال زدنیست. در Forza Motorsport 7 بیشتر از 30 پیست مسابقه ی لایسنس شده وجود دارد که اگر از طرفداران سری باشید تا بحال در شماره های مختلف این بازی صدها بار در هر کدام از آنها رانندگی کرده اید. مگر معدود زمین های جدیدی که به بازی اضافه شده اند. زمین‌هایی که گل سرسبد آنها پیست امارات و دبی است. بواسطه‌ی مدل سازی از صفر تا صد این پیست برای Forza 7، یکی از بی‌نقص‌ترین والبته دقیق‌ترین زمین‌های مسابقه در سری فورزا موتور اسپرت دقیقا همین پیست و جاده‌ی بسیار خوب آن است که به بهترین شکل ممکن آب و هوای گرم و خشک و جاده‌ی بی نقص از نظر جزئیات و جذاب برای رقابت با اتومبیل‌های سوپر اسپرت را شبیه‌سازی کرده است.

FM7 TrackReveal SuzukaCircuit FM7 TrackReveal SebringInternationalRaceway

مجموعه‌ی اتومبیل‌هایی که در فورزا 7 گرد هم آمده اند، به عدد قابل توجه 700 اتومبیل منحصر بفرد می‌رسد که در نوع خود مجموعه‌ی قابل احترامی است. ماشین‌هایی که هرکدام با تمام جزئیات شبیه سازی شده اند. طراحی ظاهری فوقالعاده حقیقی، طراحی موتور و سیستم رانشی منحصر بفرد، طراحی داخل هر اتومبیل با تمام جزئیات بخش ناوبری ، کمک راننده و ضبط صدای هر اتومبیل در موقعیت‌های مختلف و شرایط آب و هوایی متفاوت برای هرچه شبیه‌تر بودن هر ماشین موجود در بازی با نمونه ی واقعی، تست‌های مختلف لغزندگی و گریز از مرکز در شرایط مختلف آب و هوایی و تاثیر عوامل جوی بر تجربه‌ی رانندگی و... مواردی هستند که با وسواس زیاد در Forza Motorsport 7 رعایت شده‌اند. اما یکی از نوآوری‌های Forza Motorsport 7 سیستم جدیدی تحت عنوان Tier است که در قالب آن می‌توانید در بازی ماشین‌های جدید را خریداری کنید. در گذشته خرید اتومبیل‌های جدید به بودجه و موجودی نقدی شما وابسته بود. حتی اگر در همان ابتدای بازی بودجه‌ی خرید یک بوگاتی را داشتید ( که بسیار بعید بنظر می‌رسد ) می‌توانستید این سوپر اسپرت گران قیمت را خریده و به کلکسیون ماشین‌هایتان اضافه کنید اما در فورزا 7 اینطور نیست! در این شماره باید مسابقه بدهید، تجربه بدست بیاورید و در قالب رده‌های مختلف با عنوان Tier پیشرفت کنید تا بازی به شما اجازه‌ی خرید ماشین‌های بهتر را بدهد. از طرفی هر اتومبیلی که می‌خرید، مجموعه‌ی شما را بر اساس ارزش و محبوبیتی که دارد ارتقا داده و با این ارتقای سطح کلکسیونتان، Tierهای جدیدتر هم برای شما باز می‌شود که بتوانید اتومبیل‌های بهتر و محبوب‌تری خریداری و در مسابقات بیشتری که تنها با این سطح جدید از اتومبیل‌ها در دسترس هستند شرکت کنید. بطور کلی در Forza Motorsport 7 هر کاری که انجام می‌دهید در جایی ثبت می‌شود و بواسطه ی آن فعالیت اعتبار و امتیاز دریافت می‌کنید.

اتومبیل هایی که در tier اول در دسترس هستند

اتومبیل هایی که در tier اول در دسترس هستند

اتومبیل‌های اسپرت tier پنجم

اتومبیل هایی که در tier پنجم در دسترس هستند

یکی از تفاوت های اصلی این نسخه نسبت به Forza Motorsport 6 بخش Career آن است که در این شماره Forza Driver Cup نام دارد. در این بخش، در قالب 6 جام قهرمانی مختلف که هرکدام از چندین تورنومنت تشکیل شده اند به رقابت خواهید پرداخت. ویژگی اصلی این تورنومنت‌ها وابستگی آن‌ها به Tier شماست. همانطور که در هر تورنومنت مسابقاتی برای Tier فعلی شما در نظر گرفته شده که بواسطه‎ی پیروزی در آن‌ها جام قهرمانی آن مجموعه را کسب کرده و جواز شرکت در مسابقات قهرمانی بعدی را بدست می‌آورید، مسابقاتی هم وجود دارند که شرکت در آن‌ها به اتومبیل‌های Tier بالاتر از رتبه‌ی شما نیازمند است. با این سیاست Turn 10 Studios خلاقانه شما را وادار می‌کند تا پس از کسب جام قهرمانی یک مجموعه، برای شرکت در مسابقاتی که قبلا برای شما قفل بودند، به عقب برگردید.

کامل شدن Forza Motorsport 7 به تکمیل شدن کلکسیون اتومبیل‌های شما بستگی دارد. علاوه بر اینکه باید تمام ماشین‌های قابل خرید بازی را برای این هدف خریداری کنید، باید در رقابت‌های ویژه‌ی هر جام با عنوان Event هم شرکت کنید. این Eventها شباهت زیادی به Showdownهای سری هورایزن دارند که مجبورتان می‌کنند با اتومبیلی خاص در مسابقه‌ای ویژه شرکت کنید. بعنوان مثال باید در مسابقه بین Porsche GT2 RS ( که تصویر آن بر روی کاور بازی هم درج شده ) و فولکس واگن‌های قورباغه‌ای که با فاصله‌ی زمانی نسبتا زیادی جلوتر از شما در حرکت هستند شرکت کنید و از تعداد مشخصی اتومبیل در یک دور رقابت سبقت بگیرید. جذابیت Eventها به این خاطر است که بعد از موفقیت در آن‌ها، اتومبیلی که با آن در مسابقه شرکت کرده‌اید را بعنوان جایزه دریافت می‌کنید. از طرفی برای کامل شدن کلکسیون اتومبیل‌هایتان در Forza 7 به مقدار قابل توجهی اعتبار درون بازی (Cr) نیاز دارید که با توجه به خساست فورزا 7 در توزیع جوایز، بدست آوردن این اعتبار کار چندان راحتی نیست. به همین دلیل بهتر است در تمام مسابقات در دسترس شرکت کنید و اول بشوید.

یکی از تفاوت‌های Forza Motorsport 7 با دیگر نسخه‌های این سری در همین موضوع است. با وجودی که اگر بعد از شرکت در یک دوره مسابقات و کسب مقام نخست جام قهرمانی را بدست می‌آورید اما در حرکتی شیطنت آمیز، علامتی که نشان دهنده ی کامل شدن آن سری رقابت توسط شماست بروی آیکون مربوط به مسابقه‌ای که در آن شرکت کرده‌اید درج نمی‌شود. به بیان ساده‌تر، بازی بدون اعلام مستقیم این موضوع، از شما می‌خواهد تا در تمام مسابقاتی که شرکت می‌کنید اول بشوید! درست است که با پیروزی در مجموع نتایج مسابقات، جام قهرمانی به شما تعلق می‌گیرد اما برچسب کامل شدن تورنومنت بر روی آیکون مربوط به آن درج نمی‌شود تا بازی شما را مجبور به تکرار تورنومنت و تلاش برای اول شدن در تمام مسابقات کند.

 

 

همانطور که می‌دانید، درجه‌ی سختی بازی فورزا بواسطه ی مساعدت‌هایی که از بازی طلب می‌کنید متغیر است. این سیستم باعث می‌شود تا گیمرهای آماتور با تغییر درجه‌ی سختی بازی به همان مقداری از Forza Motorsport 7 لذت ببرند که طرفداران حرفه‌ای و قدیمی سری. اما در همین رابطه مشکلی در بازی وجود دارد و آن هوش مصنوعی سایر شرکت کنندگان است! ورود Drivatarها به سری فورزا حرکتی ارزشمند و قابل احترام بود. اینکه بجای هوش مصنوعی با گیم‌پلی دوستانتان مسابقه بدهید، علاوه بر اینکه حس رقابت در کاربر را افزایش می‌دهد، تا حد قابل توجهی هوش مصنوعی بازی را هم اصلاح می‌کند با این وجود هنوز در این زمینه مشکلاتی دیده می‌شود. اصرار اتومبیل‌های رقیب برای حرکت در مسیری از پیش تعریف شده و علاقه به بستن راه شما زمانی که در جاده‌های باریکتر اقدام به سبقت می‌گیرید از یک سو و تصادفات بی دلیل هوش مصنوعی با یکدیگر و حاشیه‌های جاده تنها به منظور واقعیت بخشیدن به رقابت از طرف دیگر باعث می‌شوند که هوش مصنوعی بازی هنوز به بهینه‎سازی‎های بیشتر نیازمند باشد.

در رابطه با کم بودن جوایز مسابقات و کلکسیون عظیمی از اتومبیل‌ها صحبت کردیم. یکی از راه‎هایی که در تمام نسخه‌های فورزا برای دریافت کردیت بیشتر از هر مسابقه در نظر گرفته شده، ارتقای درجه‌ی سختی بازی با بالابردن سطح بازی Drivatarها و خاموش کردن کمک‌های بازی برای کنترل راحت‌تر ماشین است. حذف خط‌های راهنمای موجود در جاده که شما را برای ترمز گرفتن به موقع سر پیچ‌ها هدایت می‌کند، خاموش کردن سیستم کنترل ماشین برای جلوگیری از سرخوردن در جاده‌های لغزنده و همینطور غیر فعال کردن سیستم صدمه‌ دیدن اتومبیل به آسیب ظاهری بجای آسیب جدی که باعث ایجاد مشکل در کنترل اتومبیل می‌شود و...مواردی هستند که مقدار اعتبار دریافتی از هر مسابقه را افزایش می‌دهند. اما در فورزا موتوراسپرت 7 راهکار دیگری هم بنام Mod وجود دارد. Modها ویژگی‌هایی هستند که با انتخاب آن‌ها و انجام کاری مشخص در مسابقه می‌توانید اعتبار بیشتری بدست بیاورید. دستورالعمل برخی از این Modها بسیار ساده است. مثلا رانندگی در شب یا هوای بارانی از جمله‌ی این Modها هستند. اما Modهای دیگری وجود دارند که علاوه بر اعتبار بیشتر، XP دریافتی از مسابقه را هم بیشتر می‌کنند. بعنوان مثال با انتخاب یکی از این Modها باید در مسابقه 6 سبقت بدون بر خورد از ماشین‌های دیگر بگیرید یا باید چند پیچ جاده را بدون نقص رد کنید. باید کمک بازی برای کنترل چرخش در پیچ‌ها را خاموش کنید یا بدون ترمز ABS رانندگی کنید و موارد مشابهی از این دست.

Modها در forza motorsport 7 مقدار کردیتی که دریافت می‌کنید را ارتقا می‌دهند

Modها در forza motorsport 7 مقدار کردیتی که دریافت می‌کنید را ارتقا می‌دهند

در هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کنید تا سه Mod هم‌زمان قابل استفاده هستند اما مشکلی که در فورزا موتور اسپرت 7 وجود دارد این است که Modها قابلیت خرید ندارند و باید آن‌ها را از جعبه‌های Loot بدست بیاورید! اینجاست که فورزاموتور اسپرت 7 بعنوان یک بازی کاربر محور و دوست داشتنی، به سیستمی خسته کننده و زمان‌بر تبدیل می‌شود. جعبه‌های لوت در دیگر بازی‌های مربوط به استودیوهای بازی سازی مایکروسافت از جمله Gears of War 4 هم وجود داشت که با خرید آن‌ها لباس و تجهیزات به دست می‌آمد. در Forza 7 هم این جعبه‌ها که تنها از طریق اعتبار خود بازی قابل خرید هستند بعنوان تنها راه به‌دست آوردن Modها حضور دارند. البته علاوه بر Modها، لباس‌های رانندگی برای آواتار و همینطور اتومبیل‌های ویژه ای هم در این جعبه‌ها قرار دارند که متاسفانه همانطور که حدس زدید راه دیگری برای بدست آوردن آن‌ها بجز جعبه‌های لوت وجود ندارد. گفتیم که این جعبه‌ها تنها از طریق اعتبار خود بازی قابل خرید هستند. از طرفی آیتم‌های موجود در این جعبه‌ها همیشه آیتم‌ها و اتومبیل‌های خاصی که شما انتظارشان را دارید نخواهند بود. فرقی نمی‌کند که یک جعبه‌ی ارزان قیمت را باز کنید یا بسراغ جعبه‌های گران قیمت‌ بروید، درست است که بدست آوردن آیتم‌های بهتر از Loot Boxهای گران‌تر محتمل‌تر است با این وجود فاکتور شانس و رندوم بودن آیتم‌های موجود در جعبه‌ها را فراموش نکنید. سرمایه‌گذاری بروی این جعبه‌ها ریسک نسبتا بالایی دارد و ممکن است هر چه اعتبار جمع کرده‌اید را از دست بدهید و آیتمی که مد نظرتان بود را هم بدست نیاورید. بنابراین اعتباری که به سختی بدست می‌آورید را با فکر خرج کنید.

Forza Motorsport 7 Review 02 Microtransactions

جعبه‌های لوت یا خریدهای درون برنامه‌ای که در بیشتر بازی‌های امروزه دیده می‌شوند

راه دیگر بدست آوردن اعتبار در بازی که اتفاقا بسیار جذاب است، شرکت در مسابقاتی تحت عنوان Rivals خواهد بود. Rivals یا رقبا مسابقاتی هستند که در نسخه‌های قبلی سری فورزا موتور اسپرت و هورایزن طرفداران با آن‌ها آشنایی دارند و به این صورت است که باید در مسابقه‌ای خاص رکورد نزدیک به خودتان را که ممکن است در دست یکی از دوستانتان یا گیمری از قاره‌ای دیگر باشد بشکنید. هر چقدر که این رکوردها بهتر باشند، شما را بیشتر به چالش می‌کشند و در صورت زدن آن‌ها جایزه‌ی بهتری نصیبتان می‌شود. نکته ی جالب اینجاست که بعد از زدن هر رکورد، بازی خودکار نزدیک‌ترین رکورد به زمان فعلی شما را بعنوان رقیب بعدی انتخاب می‌کند. اصلا نیازی نیست که از مسابقه خارج شوید. فقط کافیست به فکر ارتقای زمانی باشید که در دور قبل ثبت کردید. هر وقت که از مسابقه دادن خسته شدید، می‌توانید انصراف بدهید تا سیستم به تعداد رکوردهایی که زده اید ، جایزه‌ی آن‌ها را به حسابتان واریز کند.

یک از جذابیت های سری فورزا بخش شخصی سازی اتومبیل‌ها، چه از نظر طراحی و چه از نظر ارتقا و تیونینگ است. فورزا در قالب یک شبیه ساز، ابزار مفصلی برای علاقه‌مندان به طراحی محیا کرده که پیاده سازی هر ایده‌ای را امکان پذیر می‌کند. کافیست با این ابزار کمی کار کنید تا به قابلیت های فوق العاده‌ای که دارد ایمان بیاورید. از طرفی با هر خرید ماشین جدید در صورتی که به سرور متصل باشید، طرح‌های برتری که توسط سایر کاربران برای آن ماشین ساخته شده را می‌توانید ببینید و حتی برای خودتان دانلود و روی اتومبیل‌تان پیاده سازی کنید. باور کنید از دیدن خلاقیت و جزئیات بی‌نظیر بکار رفته در بعضی از این طرح‌ها شگفت‌زده خواهید شد.

اما بخش آپگرید اتومبیل در فورزا 7 حداقل در قسمت Forza Driver Cup بسیار محجور و تا حد زیادی بی‌استفاده است. برای شرکت در مسابقات بطور معمول محدودیت‌هایی از قبیل حداکثر قدرت اتومبیل‌های شرکت کننده وضع شده که هر تغییری در سیستم پیش‌رانه و یا ناوبری اتومبیل، ممکن است این محدودیت را برهم بزند و آن ماشین دیگر اجازه ی شرکت در مسابقه را نداشته باشد. از طرفی بطور معمول سیستم، اتومبیل‌هایی که برای یک مسابقه خریداری می‌کنید را بهینه شده در اختیارتان می‌گذارد که این موضوع نیاز شما به آپگرید کردن و خرید قطعات دیگر را منتفی می‌کند.

اما بخش دیگر آماده‌سازی اتومبیل برای شرکت در مسابقه قسمت تیونینگ است. بخشی کاملا حرفه‌ای که قطعا برای کاربران آماتور طراحی نشده. در قسمت تیونینگ، باید دقیقا بدانید که چه چیزی را تغییر می‌دهید و هدفتان از این تغییر چیست. در غیر اینصورت ممکن است نتیجه‌ی کار اصلا به نفعتان تمام نشود. درست مانند بخش خرید اتومبیل، در قسمت تیونینگ هم بازی بهترین تنظیماتی که توسط سایر کاربران ایجاد شده را به شما پیشنهاد می‌دهد. حتی می‌توانید تنظیمات خودتان در قسمت تیونینگ را برای سایرین بر روی سرورهای بازی بارگذاری کنید که هر چقدر دریافت‌های بیشتر و فیدبک‌های بهتری داشته باشند، اعتبار و احترام شما هم به همان نسبت بالا خواهد رفت. پس برای حفظ اعتبار و احترامی که دارید برای شوخی و سرگرمی، تنظیمات بی‌خود و نامناسب را بر روی سرور بارگذاری نکنید.

به همان مقداری که بخش آپگرید ماشین‌ها در قسمت Career بازی بی‌استفاده است، در حالت Free play می‌تواند باعث بالا رفتن جذابیت بازی بشود. در این بخش می‌توانید هر اتومبیلی که علاقه دارید را با هر قدرت و حداکثر سرعتی انتخاب کنید. در هر پیستی که دوست دارید با هر نوع آب و هوا و با هر تعداد ماشین از هر کلاسی که صلاح می‌دانید مسابقه بدهید و لذت ببرید. حتی می‌توانید در قالب تایم تریل با خودتان و رکوردهایی که زده‌اید رقابت کنید و مهارتتان را در یک جاده‌ی خاص بالا ببرید.

یکی از فوق‌العاده ترین تجربیات در Forza Motorsport 7، شروع یک مسابقه درهوای نسبتا ابری در جاده‌ای کوهستانی یا جنگلی ‌است.

کم کم تعداد ابرها بیشتر می‌شوند و قطعات باران بر روی شیشه و جاده خودنمایی می‌کنند. با شدت گرفتن باران، جاده کاملا خیس می‌شود و در بخش‌هایی که عمق بیشتری دارند آب گرفتگی ایجاد می‌شود. حتی ممکن است پس از باران قسمتی از مسیر مه‌آلود شود. این قاب بقدری فوق العاده، هنرمندانه و واقعیست که حتی می‌توانید از آن اکسیژن تنفس کنید! پیشنهاد می‌کنم که برای خودتان این صحنه را بازسازی کنید.

Forza 7 On Board In The Race

ویژگی جذاب دیگری که در Forza 7 وجود دارد بخش Split Screen است. بله در فورزا 7 می‌توانید بطور محلی و 2 نفره در یک کنسول با دوستانتان بازی کنید. حرکتی نوستالژیک و البته شایسته‌ی احترام و تقدیر در دوره‌ی مولتی پلیر‌های آنلاین.

بخش مولتی پلیر فورزا 7 درست شبیه به سایر نسخه‌های سری برای افرادی طراحی شده که اینترنت‌های بسیار خوبی دارند. اتصال اولیه‌ی کند به سرورها، لگ‌های اعصاب خرد کن و تاخیرهای افتضاح در بروزرسانی موقعیت اتومبیل شما و سایر شرکت کنندگان در یک مسابقه که به پرش‌های عجیب و غریب اتومبیل شما و دیگر رقبا در مسیر مسابقه می‌انجامد، این ایده را در ذهن ایجاد می‌کند که بهتر است برای خدشه‌دار نشدن تجربه‌ی بسیار خوبی که از بازی داشتیم، اصلا بسراغ این بخش نرویم!

در نهایت اینکه Forza Motorsport 7 مطمئنا برای طرفدارانش یک موهبت است. گرافیک بسیار خوب، بخش تک نفره‌ی دوست داشتنی و مجموعه‌ی قابل احترامی از اتومبیل‌های مدل سازی شده باعث می‌شوند تا این شماره، یک شبیه ساز تمام عیار باشد که به تازه کارها هم فرصت لذت بردن می‌دهد. اما در نمایی کلی‌تر، ممکن است جذابیت سری هورایزن را نداشته باشد. موسیقی متن بسیار محدود نسبت به سری هورایزن، نداشتن قابلیت Free Roam، سخت گیری در زمان خارج شدن از مسیر اصلی، اصرار برروی استفاده از اتومبیل‌های پیشنهادی سیستم در هر مسابقه و خسته کننده و تکراری شدن بازی بعد از چند ساعت باعث می‌شوند تا Forza 7 و بطور کلی سری Forza Motorsport به نسبت سری Forza Horizon تخصصی‌تر بوده و مخاطبان کمتر و شاید حرفه‌ای تری داشته باشد. از نظر یک گیمر عادی ممکن است فورزا موتور اسپرت 7 چیزی بجر تکرار پروسه‌ی " خرید اتومبیل، شرکت در مسابقه، بردن جام قهرمانی، خرید ماشین جدید و دوباره شرکت در مسابقه و ... " نباشد که به سرعت باعث خستگی و حتی خواب آلودگی می‌شود اما طرفداران سری فورزا موتور اسپرت از همین چرخه است که لذت می‌برند.

نکته: در بخش امتیاز دهی، در قسمت مربوط به داستان، امتیاز مربوط به جمع بندی قسمت Forza Driver Cup بازی درج شده است.

نکته 2: با وجودی که Forza فورتزا تلفظ می‌شود اما برای استفاده از اصطلاح رایج، در متن از فورزا استفاده شده است.

  • کارگردان: Bill Giese
  • استودیوی سازنده: Turn 10 Studios
  • پلتفرم تحت بررسی: Xbox One
گرافیک
10
گیم پلی
8.0
سرگرم کنندگی
8.0
موسیقی و صداگذاری
7.0
ارزش تجربه
9.0
در Forza Motorsport 7 باید راننده بود. باید با انواع مختلف خودرو از اتومبیل‌های فوق سریع فرمول وان گرفته تا کشنده‌های قدرتمند به همان خوبی رانندگی کرد که با سوپر اسپرت‌های آلمانی و پر مصرف‌های آمریکایی. باید با هر شرایط آب و هوایی هماهنگ بود و سبک رانندگی را بسته به شرایط آب و هوا، خشک یا لغزندگی جاده و تاریک و روشن بودن هوا تغییر داد. فورزا موتور اسپرت 7 تمام تلاشش را می‌کند تا راننده‌ی درون من و شما و تمام علاقه‌مندان به بازی‌های ژآنر ریسینگ و اتومبیل‌رانی، جدا از بحث سن و سال و جنسیت، مجال خودنمایی پیدا کند
نقاط قوت
  • گرافیک‎ بسیار خوب که حس تجربه‌ی یک عنوان نسل هشتمی را منتقل می‌کند
  • نوآوری در بخش Career که باعث جذاب‌تر شدن این بخش شده
  • کنترل بسیار خوب اتومبیل‌ها و قابلیت Split Screen
نقاط ضعف
  • موسیقی متن محدود به چند ترک ساده و تکراری
  • سرورهای ضعیف بخش مولتی پلیر
  • خساست بازی در جوایز و اجبار برای خرید جعبه‌های لوت
8.6/10

امتیاز شما

(32 رای )
8.4/10
خیلی خوب
  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.