نویسنده: قاسم ممتاز سه شنبه، 16 ارديبهشت 1399
ساعت 14:49

بررسی بازار کار و درآمد تعمیرات ای سی یو خودرو و روش‌های افزایش

5 از 5

بازار کار تعمیرات ای سی یو

ای سی یو خودرو یکی از قطعات جدید است که در خودروهای امروزی به کار گرفته می شود. شاید بتوان گفت عمر ای سی یو خودرو تنها 15 سال است و در برابر عمر 120 ساله خودرو همانند کودکی است. عمر کوتاه ایسیو خودرو نشان از بازار کار اشباع نشده آن و کمبود نیروی متخصص و حرفه ای می دهد.

ایسیو خودرو یک برد الکترونیکی است که به دلایل متعددی ممکن است دچار آسیب دیدگی شود. از آنجایی که این قطعه نقش مهمی در خودرو داشته و خراب شدن آن مشکلات بسیاری را برای خودرو به وجود می آورد  بنابراین می توان نتیجه گیری کرد که بازار کار تعمیرات ای سی یو خودرو یک بازار کار عالی است که با یک برنامه ریزی صحیح و یادگیری مهارت های لازم برای تعمیر ایسیو می توان تعمیرکاری ماهر شده و از این فرصت استفاده کرد.

بنابراین در صورتی که علاقه مند به فعالیت در مشاغل فنی به خصوص مشاغل در ارتباط با خودرو هستید، تعمیر ایسیو خودرو از جمله مشاغل پردرآمد در این زمینه است که به دلیل کمبود نیروی متخصص و اهمیت ای سی یو از بازار کار و درآمد عالی برخوردار می باشد.

درآمد تعمیرات ایسیو خودرو چقدر است؟

در رابطه با میزان درآمد تعمیرات ای سی یو باید گفت میزان درآمد در این شغل وابسته به عوامل گوناگونی از جمله: میزان سابقه کار تعمیرکار ایسیو، میزان تخصص و مهارت، محل تعمیرگاه، مشتری مداری، قیمت ارائه خدمات، کیفیت کار، نوع خودروهای تعمیر شده و غیره می باشد. باید میزان سابقه کاری و تخصص ومهارت مهم ترین عامل تاثیر گذار بر میزان درآمد این شغل می باشد. در واقع هر چه میزان تخصص افزایش یابد بدون شک درآمد تعمیرات ای سی یو نیز افزایش خواهد یافت. بررسی های انجام شده نشان می دهد متوسط درآمد این شغل بین 7 تا 15 میلیون تومان در ماه می باشد.

هزینه تعمیرات ایسیو چقدر است؟

هزینه تعمیرات Ecu نیز نرخ مشخص و تعیین شده ای نداشته و عوامل گوناگونی بر نرخ تعمیرات ایسیو خودرو تاثیر می گذارند. به طور مثال هزینه تعمیرات ای سی یو خودرو پراید با میزان هزینه تعمیر این قطعه در خودروهای خارجی و سنگین متفاوت می باشد. میزان آسیب دیدگی ای سی یو نیز بر میزان هزینه تعمیر ECU تاثیر می گذارند.

2

چگونه وارد بازار کار تعمیرات ای سی یو خودرو شویم؟

همانطور که اشاره شد به دلیل عمر کوتاه ایسیو خودرو و کمبود نیروی متخصص بازار کار این شغل اشباغ نشده و می توان با کسب مهارت های لازم وارد بازار کار این شغل شد. از آنجایی ایسیو خودرو قطعه ای پیچیده بوده و نیازمند دانش تخصصی می باشد تعمیرکار حرفه ای ایسیو قبل از ورود به این شغل می بایست مهارت های لازم را از طریق شرکت در دوره های آموزش تعمیرات ایسیو خودرو به دست آورد.

در این دوره های آموزشی صفر تا صد تعمیرات ایسیو انواع خودروها توسط اساتید آموزش داده می شود. البته می بایست در انتخاب آموزشگاه دقت داشته باشید، زیرا برخی از آموزشگاه ها بدون آموزش عملی مباحث را تدریس کرده و کارآموزان آمادگی لازم برای ورود به بازار کار این شغل را ندارند.

بهترین آموزشگاه برای گذراندن دوره های آموزش تعمیرات ECU آموزشگاه فنی برق تهران است. زیرا این آموزشگاه در کارگاه های مجهز و توسط اساتید با تجربه این حوزه به آموزش تمامی نکات و ترفندهای لازم برای عیب یابی و تعمیر این برد می پردازد. در پایان دوره نیز با ارائه مدرک رسمی فنی حرفه ای و ارائه مشاوره های بازاریابی کارآموزان را برای ورود به بازار کار تعمیرات  ecu آماده می کند.

این آموزشگاه علاوه بر دوره های ایسیو دوره های متعددی دیگری نظیر آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی، آموزشplc، آموزش تعمیرات موبایل، آموزش برق ساختمان، آموزش هوشمند سازی ساختمان و بسیاری از دیگر دوره های برق و الکترونیک را برگزار می نماید. در ادامه به معرفی مختصر چند دوره دیگر این آموزشگاه می پردازیم.

3

دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی فنی برق

تعمیر بردها الکترونیکی از دیگر مشاغل پردرآمد می باشد که همواره از بازار کار خوبی برخوردار بوده و امروزه با توجه به اینکه برد الکترونیک در تمامی لوازم الکترونیکی وجود دارد از رونق بیشتری برخوردار می باشد. برای ورود به شغل تعمیرکار برد الکترونیک می بایست از دقت نظر و توجه بالایی برخوردار بوده و مهارت کار با ابزار لازم برای تعمیر برد، همچنین تخصص لازم در تعمیر انواع بردهای الکترونیک را به دست آورد. زیرا در صورتی که مهارت های لازم را دارا نبوده و اقدام به تعمیر برد بزنید، ممکن است خسارت های بیشتری به برد وارد شده و یا غیرقابل تعمیر شود.

دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی به صورت کاملا حرفه ای کلیه مهارت های لازم برای ورود به این شغل را به شما عزیزان آموزش می دهد. در این دوره شما با انواع بردهای الکترونیک آشنا شده و ضمن آشنایی با ابزار لازم برای تعمیر برد به صورت عملی و در کارگاه های مجهز صفر تا صد تعمیر انواع بردهای الکترونیک را یاد خواهید گرفت.

دوره plc فنی برق

از دیگر دوره های آموزشی بسیار پرطرفدار و تخصصی این آموزشگاه دوره plc می باشد. همانطور که می دانید امروزه تابلوهای پی ال سی نقش مهمی در کنترل فرایندها در بخش صنعتی، تجاری، خدماتی و غیره داشته و در صورت بروز مشکل در آنها مشکلات بسیاری به وجود می آید، به طور مثال خط تولید کارخانه متوقف می شود یا برق اتصالی داشته و خسارات های جبران ناپذیری به همراه خواهد آورد. اهمیت تابلوهای پی ال سی و نقش مهم آن در بخش صنعتی و تولید نشان از بازار کار عالی متخصصان حرفه ای این شغل می دهد.

آموزشگاه فنی برق نیز با هدف تربیت نیروی متخصص جهت ورود به این بازار کار دوره های آموزش plc را برای علاقه مندان به این حوزه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای و توسط اساتید باتجربه برگزار می نماید. کارآموزان در این دوره آموزش کار با پی ال سی های مطرح بازارکار نظیر دلتا و زیمنس آشنا شده و در پایان دوره به دلیل عملی بودن دوره به راحتی می توانند وارد بازار کار شده و درآمدزایی داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر دوره های آموزشی این آموزشگاه همچنین ثبت نام در دوره ها و بهره مندی از تخفیف های ویژه به سایت فنی برق به نشانی www.fannibargh.com مراجعه کرده، همچنین جهت مشاوره رایگان با شماره 02166121029 تماس حاصل نمایید.

در صورت تمایل برای مراجعه حضوری نیز به آدرس تهران، میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، بعد از چهار راه فرصت شیرازی نبش کوچه مستعلی، پلاک 2، طبقه اول مراجعه نمایید.

برچسب‌ها
  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.