نویسنده: قاسم ممتاز جمعه، 15 اسفند 1393
ساعت 21:54

روش بروز رسانی DashLaunch بر روی دستگاه های RGH و JTAGتعداد بازدید: 14008
0 از 5

به نام خدا

آموزش روش بروز رسانی DashLaunch بر روی دستگاه های RGH و JTAG

در این آموزش سعی بر این داریم تا نحوه ی بروز رسانی پلاگین DashLaunch بر روی دستگاه های RGH و JTAG را به همراه نحوه ی فعال سازی قابلیت SWAP Disk برای شما دوستان و کاربران گرامی توضیح دهیم . قبل از مطالعه ی ادامه ی آموزش و همچنین انجام این روند حتما بخش مربوط به توجه 1 ، توجه 2 و نکته ی بسیار مهم را مطالعه بفرمائید  

نکته : در ادامه ی مقاله به جای نوشتن RGH و JTAG با توجه به فراگیر بودن کنسول های RGH ، تنها از عبارت RGH استفاده میکنیم . هر جا عبارت RGH را مشاهده نمودید JTAG را نیز در نظر بگیرید .
در ادامه ی مقاله هر کجا به رمز عبور برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده نیاز داشتید از پسورد زیر استفاده نمائید

Mb-Empire.com

توجه 1: DashLaunch یکی از کاربردی ترین پلاگین های عرضه شده برای کنسول های RGH است که قابلیت های فوق العاده ای برای کنسول فراهم می  آورد. این پلاگین از ابتدا بر روی اغلب کنسول های RGH در زمان اجرای عملیات RGH توسط افراد متخصص نصب میگردد اما با توجه به عرضه ی ورژن های جدید سیستم عامل و بازی های جدید که گاها برخی از آنها به Patch های جدید تری بر روی سیستم عامل دستگاه در زمان اجرا نیازمند هستند ، هر چند وقت یک بار احتیاج به بروز رسانی این پلاگین دارید . قصد ما در انتشار این آموزش بیان ساده ترین راه برای بروز رسانی DashLaunch بر روی کنسول شماست .

نکته ی بسیار مهم : در کمتر از 1 درصد از کنسول های RGH ممکن است بعد از آپدیت DashLaunch کنسول شما دیگر روشن نشده و یا بالا نیاید . بهترین راه این است که قبل از انجام پروسه ی بروزرسانی از روی ناند دستگاه به هر روشی ، چه سخت افزاری و چه نرم افزاری ( که روش سخت افزاری توصیه میشود ) یک بکاپ تهیه بفرمائید . برای بکاپ گیریِ نرم افزاری میتوانید از نرم افزار های موجود که در بستر Xexmenu اجرا میشوند از قبیل NAND Flasher 360 استفاده نمائید .
در ادامه توجه داشته باشید که مسئولیت انجام فرآیند توضیح داده شده در این آموزش بر عهده ی خود شماست و تیم ام بی امپایر هیچ مسئولیتی در قبال خرابی های احتمالی به هر دلیلی در حین انجام پروسه ی بروزرسانی DashLaunch بر روی کنسول شما ندارد .

توجه 2: یک از مشکلات کاربران کنسول های RGH نصب بازی های بیشتر از 1 دیسک بر روی دستگاه و استفاده از آنهاست . البته منظور ، عناوینی هستند که روند بازی بعد از دیسک نخست بر روی دیسک دوم ادامه پیدا میکند . به عنوان نمونه ی قابل لمس برای این نوع میتوان Max Payne 3 را مثال زد . بازی های از این دست شاید از نظر تعداد بیشتر از 30 عنوان نباشند اما وجود عناوین بزرگ از قبیل Mass Effect 3 و یا L.A Noire در این مجموعه باعث اهمیت پیدا کردن آن میشود . در این حالت از پلاگینی تحت عنوان Swap Disk استفاده میکنیم . لازم به ذکر است که اگر از کاربران سیستم عامل FreeStyle Dash هستید و از پلاگین مربوطه برای این سیستم عامل استفاده میکنید برای فعال سازی نسخه ی موجود بر روی DashLaunch میبایست نسخه ی Freestyle Dash را غیر فعال نمائید . در غیر این صورت ممکن است در زمان فعالیت پلاگین با پیغام خطای Fatal Crash Intercepted مواجه شوید که البته مشکل خاصی نبوده و با غیر فعال نمودن هر کدام از پلاگین های Swap Disk بر روی Freestyle Dash و یا ِDashLaunch این مشکل نیز مرتفع میگردد .
همانطور که از آغاز مطلب برداشت میشود مقاله را به 2 قسمت تقسیم میکنیم . قسمت اول مربوط به نصب DashLaunch و قسمت دوم مربوط به فعال سازی Swap Disk میباشد .
سیستم عامل کامپیوتر ( نسخه ای از ویندوز ) که در این مقاله از آن استفاده شده است Windows 7 Ultimate 64Bit میباشد .
نسخه ی Dash Launch که در این مقاله مورد استفاده قرار گرفته و لینک دانلود آن در ادامه نیز درج خواهد شد ورژن 3.14 میباشد که آن را بر روی Freeboot نسخه ی 17150 که جدید ترین نسخه از Freeboot در حال حاضر است نصب میکنیم . البته می توانید این نسخه از DashLaunch را بر روی Freeboot های سری 16XXX نیز نصب نمائید ( X نمایش دهنده ی یک عدد است .مثلا 16747 )
پیش نیاز این مقاله نصب XexMenu بر روی دستگاه RGH شما و اشراف در استفاده از آن است . اگر هنوز XexMenu بر روی دستگاه شما نصب نیست و یا در استفاده از آن با مشکل مواجه هستید حتما مقاله ی زیر را مطالعه بفرمائید :

آموزش استفاده از دستگاه های RGH و JTAG بخش اول XexMenu

قسمت اول : نصب ، آپدیت و راه اندازی DashLaunch 

ابتدا آخرین نسخه از DashLaunch را از لینک زیر دریافت نمائید .

نام تاریخ حجم دفعات دانلود دانلود
دانلود DashLaunch 3.19 مناسب فری بوت 17526 1397-10-11 2.44 MB 416 Download

نام تاریخ حجم دفعات دانلود دانلود
دانلود DashLaunch 3.18.1 مناسب فری بوت 17511 1397-07-13 2.44 MB 290 Download

نام تاریخ حجم دفعات دانلود دانلود
دانلود Dash Launch 3.15 1394-05-12 2.46 MB 1,911 Download

نام تاریخ حجم دفعات دانلود دانلود
دانلود DashLaunch 3.14 1393-12-15 2.46 MB 1,312 Download

بعد از دریافت آخرین نسخه از DashLaunch و خارج نمودن آن از حالت فشرده ، پکیج حاصل را بر روی حافظه ی فلش که با فرمت Fat32 آماده سازی شده است کپی کنید ( تمامی فلش مموری ها تا حجم 32 گیگابایت چنانچه توسط شما تغییر فرمت داده نشده باشند Fat32 هستند ) محتویات پوشه ی شما به شکل زیر خواهد بود .

Dashlaunch

حالا به سراغ کنسول میرویم . دستگاه را روشن نموده و وارد محیط XexMenu شوید . حافظه ی فلش حاوی فایل DashLaunch را به کنسول متصل نموده و وارد آن شوید . حالا به پوشه ی DashLaunch رفته و وارد پوشه ی Installer شوید و سپس بر روی فایل Default.xex کلیک کنید .
تصاویر زیر این روند را به شما نمایش میدهند .


بعد از کلیک بر روی فایل Default.xex با 3 سناریو رو به رو خواهید شد .

سناریوی اول : نسخه ای قدیمی تر از پلاگین DashLaunch بر روی کنسول شما نصب بوده است که حالا نیاز به آپدیت دارد .
در پاسخ به سوال اول گزینه ی Update را انتخاب نمائید 

DashLaunch Version Dose not match! Do you want to update? ---> Update

نکته : ممکن است ورژن فعلی نصب شده بر روی دستگاه شما با ورژن موجود در تصویر پائین متفاوت باشد که ایرادی ندارد .
در پاسخ به سوال دوم بر روی OK کلیک کنید

Patches are not current, would you like to updatethem now? ---> Ok

و در پاسخ به سوال سوم بر روی Ok کلیک کنید .

Reboot required to complete operation, Shut down now ---> Ok

بعد از کلیک بر روی OK دستگاه شما خاموش خواهد شد . برای یک یا دو دقیقه صبر کنید و سپس دستگاه را روشن نمائید . اگر دستگاه بدون مشکل روشن شد و سیستم عامل بالا آمد مرحله ی خطرناک را پشت سر گذاشته اید . تبریک میگوئیم . شما آخرین نسخه ی DashLaunch را بر روی دستگاهتان نصب نموده اید .
تصاویر زیر روند بروز رسانی DashLaunch را که در بالا طی نمودید نمایش میدهند .

سناریوی دوم : هیچ نسخه ای از پلاگین DashLaunch بر روی کنسول شما نصب نبوده است . در این حالت بعد از کلیک بر روی فایل Default.xex موجود داخل پوشه ی Installer با پیغام :

DashLaunch in not running . Do you want to install it ?

مواجه خواهید شد . بر روی گزینه ی Install کلیک کنید .

DashLaunch-Install

حالا یک بار دستگاه را خاموش و روشن کنید . اگر کنسول شما بدون مشکل بالا آمد ، مرحله ی خطرناک را پشت سر گذاشته و DashLaunch را با موفقیت بر روی دستگاه خود نصب نموده اید .

سناریوی سوم : بعد از کلیک بر روی فایل Default.xex موجود در پوشه ی Installer هیچ کدام از 2 سناریوی بالا اتفاق نمی افتد . در این حالت آخرین نسخه از DashLaunch از قبل بر روی دستگاه شما نصب بوده و نیازی به آپدیت یا نصب دوباره ی آن ندارید .
سرفصل های موجود در منوی DashLaunch که قادر هستید با فشار دادن دکمه های LB و یا RB بین آنها سویچ کنید عبارتند از :

Miscellaneous , Save \ Load launch.ini و Current Options

Dashluanch-Current-Options

DashLaunch-Miscellaneous DashLaunch-Save-load-launch

در مقاله ی بعدی تا جای ممکن در رابطه با گزینه ی موجود در DashLaunch توضیح خواهیم داد .

قسمت دوم : فعال سازی Swap Disk

همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر شد قبل از فعال کردن Swap Disk چنانچه این پلاگین را در گذشته بر روی FreeStyle Dash فعال کرده اید برای جلوگیری از مشکل Fatal crash Intercepted آن را غیر فعال کنید .
برای یادآوری عرض میکنیم که Swap Disk یکی از پلاگین های موجود در پکیج DashLaunch بوده و به شما کمک میکند تا بازی هائی که در بیشتر از 1 دیسک عرضه شده اند را بدون مشکل بر روی هارد کنسول نصب کنید. بعد از نصب به صورت اتوماتیک هرگاه کنسول به سایر دیسک ها برای ادامه ی بازی احتیاج داشت بدون نیاز به عکسل العملی از جانب شما، دیسک مورد نظر به لطف Swap Disk از روی هارد دستگاه فراخوانی شده و بازی ادامه میابد . البته منظور بازی هائی هستند که روند بازی در ادامه ی دیسک ها نیز ادامه پیدا میکند .در رابطه با بازی هائی که یک دیسک آنها تنها باید بر روی کنسول نصب شود و دیسک دیگر برای اجرای بازی لازم است Swap Disk هیچ دخالتی ندارد . مثال ساده برای بازی هائی که با Swap Disk هماهنگی دارند عبارتند از Max Payne 3 , Mass Effect 2 , 3 , L.A Noire , Lost Odyssey و ...
مشکل دیگری که بر روی بازی های 2 دیسک یا بیشتر در زمان نصب بازی بر روی هارد دستگاه ایجاد میشود این است که زمان فراخوانی بازی از روی هارد در حالی که به دیسک بازی دسترسی ندارید ، هنگامی که دستگاه از شما میخواهد دیسک دوم را برای ادامه وارد کنید اگر Swap Disk بر روی DashLaunch شما فعال نباشد و همانطور که گفته شد به دیسک های بازی نیز دسترسی نداشته باشید ، دیگر نمیتوانید ادامه ی بازی را انجام دهید . از دیگر مشکلات در زمینه ی این قبیل بازی ها زمانیست که شما دیسک اول را تمام کرده اید و در ادامه ی بازی در دیسک دوم ،گیم پلی خود را ذخیره نموده اید . در این حالت دیگر نمیتوانید بازی را از ابتدا انجام دهید چرا که دستگاه دیگر دیسک نخست را شناسائی نمیکند! فکر میکنم به میزان کافی در مورد مزیت های Swap Disk توضیح دادیم تا متوجه شوید بر روی یک دستگاه RGH بعد از نصب DashLaunch در اولین قدم بهتر است Swap Disk را فعال نمائید .
برای فعال کردن قابلیت Swap Disk وارد XexMenu شده و بار دیگر بر روی Default.xex موجود داخل پوشه ی Installer پکیج DashLaunch کلیک کنید . بعد از لود شدن محیط DashLaunch بر روی گزینه ی Behavior کلیک کنید . در نوار ابزار باز شده نشانگر را بر روی گزینه ی autoswap بیاورد و یک بار دکمه ی A را فشار دهید تا به حالت Enabled تغییر پیدا کند . شبیه به شکل زیر :
حالا دکمه ی B را فشار دهید تا از منوی DashLaunch خارج شوید .

حذف DashLaunch:

اگر بنا به هر دلیلی بخواهید DashLaunch را از روی دستگاه خود حذف کنید بعد از وارد شدن به منوی مربوط به این پلاگین با کلیک بر روی فایل Default.xex موجود در پوشه ی Installer یک بار دکمه ی LB را فشار دهید تا به سرفصل Miscellaneous منتقل شوید . حالا از منوی سمت چپ گزینه ی Uninstall را انتخاب نموده و سپس دکمه ی B را از روی دسته فشار دهید .
پایان

برچسب‌ها
 • Registered
  آفلاین
  عضویت: خرداد 1398
  نظرها: 3
  تشکر: 0
  تشکرشده: 0
  کنسول‌های بازی:

  سلامی دوباره ببخشید دوباره مزاحم شدم این دش لانچ ۳.۱۹ رو الان باید برای آپدیت دش لانچ نصب کنم یا ۳.۱۸.۱ فری بوتمم ۱۷۵۱۱ کدومو بریزیم؟
  داخل aurora فایل aurora.xex رو میزنم توی xex menu صفحه سیاه میاد و دستگاه فریز میشه تا ریست کنم و دوباره درست شه این عادیه که بدون استفاده از دش لانچ aurora بالا نیاد؟
  چون من دیدم خارجی ها هم بعضیاشون همین مشکلو با aurora داشتن
  راستش تعمیرکارم رفتیم و گفتیم که فری بوتشو آپدیت کنن و کنسولمون rgh هست ولی متاسفانه بلد نبودن که چجوری دستگاه هک شده رو آپدیت کنن.

  آخرین بار در تاریخ حدود 1 هفته قبل توسط Empgamer ویرایش شد
 • Super Admin
  آفلاین
  عضویت: ارديبهشت 1391
  نظرها: 2160
  تشکر: 1003
  تشکرشده: 1089
  پروفایل psn: Sir-Ghas
  رتبه لیدربرد psn: 48
  کنسول‌های بازی:
  در پاسخ به: Empgamer
  سلامی دوباره ببخشید دوباره مزاحم شدم این دش لانچ ۳.۱۹ رو الان باید برای آپدیت دش لانچ نصب کنم یا ۳.۱۸.۱ فری بوتمم ۱۷۵۱۱ کدومو بریزیم؟ داخل aurora فایل aurora.xex رو میزنم توی xex menu صفحه سیاه میاد و دستگاه فریز میشه تا ریست کنم و دوباره درست شه این عادیه که بدون استفاده از دش لانچ aurora بالا نیاد؟ چون من دیدم خارجی ها هم بعضیاشون همین مشکلو با aurora داشتن راستش تعمیرکارم رفتیم و گفتیم که فری بوتشو آپدیت کنن و کنسولمون rgh هست ولی متاسفانه بلد نبودن که چجوری دستگاه هک شده رو آپدیت کنن.

  سلام
  برای فری بوت 17511 همین دش لانچ 3.18.1 کفایت می کنه و نیازی به نصب 3.19 نیست
  ممکنه پکیج Aurora که دانلود کردید ناقص بوده باشه واگر نه نباید برای اجرا به مشکل بر بخورید

 • Registered
  آفلاین
  عضویت: خرداد 1398
  نظرها: 3
  تشکر: 0
  تشکرشده: 0
  کنسول‌های بازی:

  واقعا شرمنده سیستمم هنگ کردش این همه ارسال شد. دش لانچم ورژنش ۳.۱۶ هستش و دستگام نسخه ۱۷۵۱۱ حتمی باید آپدیت شه ظاهرا چون اصلا وقتی با a روی path و... کلیک میکنم باز نمیشن درباره ی aurora هم متاسفانه تاپیکی وجود نداره که نصب این داشبوردو یاد بده والان من نمیتونم مثل free style بدون نیاز به لانچ کردن رو دیفالت اجراش کنم چون وقتی میام اجراش کنم فریز میشه دستگاه و صفحه سیاه باز میشه.

 • Super Admin
  آفلاین
  عضویت: ارديبهشت 1391
  نظرها: 2160
  تشکر: 1003
  تشکرشده: 1089
  پروفایل psn: Sir-Ghas
  رتبه لیدربرد psn: 48
  کنسول‌های بازی:
  در پاسخ به: Empgamer
  واقعا شرمنده سیستمم هنگ کردش این همه ارسال شد. دش لانچم ورژنش ۳.۱۶ هستش و دستگام نسخه ۱۷۵۱۱ حتمی باید آپدیت شه ظاهرا چون اصلا وقتی با a روی path و... کلیک میکنم باز نمیشن درباره ی aurora هم متاسفانه تاپیکی وجود نداره که نصب این داشبوردو یاد بده والان من نمیتونم مثل free style بدون نیاز به لانچ کردن رو دیفالت اجراش کنم چون وقتی میام اجراش کنم فریز میشه دستگاه و صفحه سیاه باز میشه.

  توصیه ی من به شما، مراجعه به مراکزی هست که بصورت تخصصی اینکار رو انجام میدن. با توجه به بالا رفتن قیمت سخت افزار ها و بخصوص کنسول های بازی، قطعا ارزشش رو داره که از یک نفر متصص بخواید دستگاه رو آپدیت و این نیازمندی ها رو بر روی کنسولتون فعال کنه . اینطوری هم خیالتون راحت تره و هم ریسک آسیب دیدن دستگاه رو از بین میبرید

 • Registered
  آفلاین
  عضویت: خرداد 1398
  نظرها: 3
  تشکر: 0
  تشکرشده: 0
  کنسول‌های بازی:

  سلام ببخشید در چه صورتی امکانش هست که دستگاه دیگه بالا نیاد؟؟آیا به بورد و... بستگی داره ؟و این aurora حتمی باید با دش لانچ لانچش کنیم نمیشه مثل فری استایل بدون لانچ کردن بالا بیاریمیش؟

 • Super Admin
  آفلاین
  عضویت: ارديبهشت 1391
  نظرها: 2160
  تشکر: 1003
  تشکرشده: 1089
  پروفایل psn: Sir-Ghas
  رتبه لیدربرد psn: 48
  کنسول‌های بازی:
  در پاسخ به: Empgamer
  سلام ببخشید در چه صورتی امکانش هست که دستگاه دیگه بالا نیاد؟؟آیا به بورد و... بستگی داره ؟و این aurora حتمی باید با دش لانچ لانچش کنیم نمیشه مثل فری استایل بدون لانچ کردن بالا بیاریمیش؟

  سلام بر شما دوست گرامی
  وقتی سوالی می پرسید، صبر کنید تا به سوالتون پاسخ داده بشه . اگر پاسخی دریافت نکردید، ممکن هست کسی اطلاعات مناسبی در باره ی سوال شما نداشته باشه پس با ارسال یک نظر تکراری ، اسپم نکنید . حتما این مورد رو جدی بگیرید تا در آینده مشکلی برای فعالیتتون بوجود نیاد.
  در رابطه با سوالتون، چندین دلیل مختلف، چه نرم افزاری و چه سخت افزاری ممکنه وجود داشته باشه تا در نهایت دستگاه بالا نیاد.
  می تونید Aurora رو هم با دش لانچ تبدیل به داشبرد دیفالت دستگاه کنید تا به محض بالا آمدن دستگاه، خود بخود لود بشه

 • Registered
  آفلاین
  عضویت: مهر 1396
  نظرها: 1
  تشکر: 0
  تشکرشده: 0

  لطفا میشه راهنمایی کنید چگونه برای شروع عملیات از ناند پشتیبان بگیرم ؟ و روش سخت افزاری به چه صورت هست ؟

 • Super Admin
  آفلاین
  عضویت: ارديبهشت 1391
  نظرها: 2160
  تشکر: 1003
  تشکرشده: 1089
  پروفایل psn: Sir-Ghas
  رتبه لیدربرد psn: 48
  کنسول‌های بازی:
  در پاسخ به: persia.r
  لطفا میشه راهنمایی کنید چگونه برای شروع عملیات از ناند پشتیبان بگیرم ؟ و روش سخت افزاری به چه صورت هست ؟

  برای پشتیبان گیری از ناند هم میتونید از نرم افزارهای تحت xexmenu استفاده کنید هم از ناند ریدر سخت افزاری . توضیح این پروسه مفصل هست و نیازمند یک مقاله ی تخصصی بهتره اینکار رو به یک متخصص بسپارید

 • Registered
  آفلاین
  عضویت: اسفند 1393
  نظرها: 62
  تشکر: 0
  تشکرشده: 1
  کنسول‌های بازی:

  سلام اقا قاسم میخواستم بدونم تو برنامه xbuild توقسمت kernl version که باید داشبرد رو انتخاب کنی من داشبرد خودم 16747 بود وتوی این قسمت داشبرد 16747 رو انتخاب کردم که دستگاه ارور داد یه سوال باید توی قسمت kernl version یه داشبرد دیگه انتخاب میکردم یعنی میتونستم داشبرد 17349 رو انتخاب کنم ..اگه انتخاب میکردم باز دستگام این ارور رو میداد الان سردرگمم تورو به خدا کمکم کنین

 • Super Admin
  آفلاین
  عضویت: ارديبهشت 1391
  نظرها: 2160
  تشکر: 1003
  تشکرشده: 1089
  پروفایل psn: Sir-Ghas
  رتبه لیدربرد psn: 48
  کنسول‌های بازی:
  در پاسخ به: miladzokaee75
  سلام اقا قاسم میخواستم بدونم تو برنامه xbuild توقسمت kernl version که باید داشبرد رو انتخاب کنی من داشبرد خودم 16747 بود وتوی این قسمت داشبرد 16747 رو انتخاب کردم که دستگاه ارور داد یه سوال باید توی قسمت kernl version یه داشبرد دیگه انتخاب میکردم یعنی میتونستم داشبرد 17349 رو انتخاب کنم ..اگه انتخاب میکردم باز دستگام این ارور رو میداد الان سردرگمم تورو به خدا کمکم کنین

  سلام .
  اون ورژن فری بوت هست و میتونه برابر یا بیشتر از وزن فعلی دستگاهتون باشه . اهمیت چندانی نداره . برای ساخت فری بوت میتونید از نرم افزار های All in one مثل Jrunner استفاده کنید .

 • Registered
  آفلاین
  عضویت: اسفند 1393
  نظرها: 62
  تشکر: 0
  تشکرشده: 1
  کنسول‌های بازی:

  سلام اقا قاسم خیلی ممنون از توضیح هایتون ....والا ما قزوین میشینیم ببخشید مزاحمتون شدم فقط گلیچر چیه ؟؟؟واین فایله ناند 66 مگابایته دستگاهم ارکد هست

 • Super Admin
  آفلاین
  عضویت: ارديبهشت 1391
  نظرها: 2160
  تشکر: 1003
  تشکرشده: 1089
  پروفایل psn: Sir-Ghas
  رتبه لیدربرد psn: 48
  کنسول‌های بازی:
  در پاسخ به: miladzokaee75
  سلام اقا قاسم خیلی ممنون از توضیح هایتون ....والا ما قزوین میشینیم ببخشید مزاحمتون شدم فقط گلیچر چیه ؟؟؟واین فایله ناند 66 مگابایته دستگاهم ارکد هست

  سلام بر شما
  خواهش میکنم
  گلیچر قطعه ای هست که برای اجرای عملیات RGH روی برد دستگاهتون نصب میشه .
  بله عبارت اندازه ی ناند دستگاه های آرکید در صورتی که مموری داخلی داشته باشن 64 مگابایت هست که با بلاک های اضافی 66 مگابایت میشه .

 • Registered
  آفلاین
  عضویت: اسفند 1393
  نظرها: 62
  تشکر: 0
  تشکرشده: 1
  کنسول‌های بازی:

  باسلام خدمت اقا قاسم این ناند اورجینال چیه ؟؟؟همون فایلی که از برنامه ناند فلشر تو دستگاه گرفتم اونه ؟؟؟؟ اون تعمیر کار گفت اصلا ربطی به استارت داشبرد نداره .....یا باید ناند گیری کنم که قیمتش 45000 تومانه یا این که آیسی جیتگ سوخته که قیمت اون 120000 تومانه ویا این که cpu سوخته باشه که ق انم 350000 تومانه و10 درصد هم امکان داره که از reball باشه که اونم من نمیتونم باید ببرم تهران ...بعدشم اقا قاسم گل من نمیخواستم داشبردمو عوض کنم فقط میخواستم جیتگمو اپدیت کنم که توسایت هکد کنسولز نوشته بود ومن احمق این کارو انجام دادم ادم تاچیزیو از دست نده قدرشو نمیدونه لطفا کمکم کنید یاعلی

 • Super Admin
  آفلاین
  عضویت: ارديبهشت 1391
  نظرها: 2160
  تشکر: 1003
  تشکرشده: 1089
  پروفایل psn: Sir-Ghas
  رتبه لیدربرد psn: 48
  کنسول‌های بازی:
  در پاسخ به: miladzokaee75
  باسلام خدمت اقا قاسم این ناند اورجینال چیه ؟؟؟همون فایلی که از برنامه ناند فلشر تو دستگاه گرفتم اونه ؟؟؟؟ اون تعمیر کار گفت اصلا ربطی به استارت داشبرد نداره .....یا باید ناند گیری کنم که قیمتش 45000 تومانه یا این که آیسی جیتگ سوخته که قیمت اون 120000 تومانه ویا این که cpu سوخته باشه که ق انم 350000 تومانه و10 درصد هم امکان داره که از reball باشه که اونم من نمیتونم باید ببرم تهران ...بعدشم اقا قاسم گل من نمیخواستم داشبردمو عوض کنم فقط میخواستم جیتگمو اپدیت کنم که توسایت هکد کنسولز نوشته بود ومن احمق این کارو انجام دادم ادم تاچیزیو از دست نده قدرشو نمیدونه لطفا کمکم کنید یاعلی

  ناند اورجینال یک فایل 16 مگابایتی هست که در مرحله ی اول از روی کنسولتون فراخوانی میکنید . البته اگر دستگاهتون از نوع آرکید بوده باشه که مموری داخلی داره حجم این فایل 64 مگابایت هست . شما فری بوت رو با استفاده از این فایل ساختین .
  گلیچرتون اگر مشکل داشته باشه کلا دستگاهتون بالا نمیاد .
  اگر سی پی یوتون هم سوخته باشه دستگاهتون پیغام خطای 0022 بهتون میده .
  مطمئنا فری بوت بد ساخته شده که این پیغام خطا رو دریافت میکنید . دستگاه رو با دکمه ی Eject روشن کنید . اگر هنوز Xell ( محیط آبی رنگ شبیه به محیط داس روی کامپیوتر ) بالا میاد یعنی مشکل به واسطه ی بد نصب شدن فری بون ایجاد شده . تنها موردی که در این حالت خطرناک هست این هست که ناند اصلیتون Bad Block داشته باشه و به واسطه ی ساخت فری بوت مشکل دار این Bad Block با مشکل ریمپ شده و متاسفانه چیپ Ram دستگاهتون به مشکل خورده باشه که اگر این اتفاق افتاده باشه متاسفانه دستگاهتون دیگه درست نمیشه .
  اگر مشهد هستی دوست عزیز میتونی دستگاه رو بیاری دفتر فروشگاه تا ببینیم وضعیتش به چه صورت هست .

 • Administrator
  آفلاین
  عضویت: ارديبهشت 1391
  نظرها: 255
  تشکر: 194
  تشکرشده: 129
  پروفایل psn: MBEMPIREir
  رتبه لیدربرد psn: 55
  کنسول‌های بازی:
  در پاسخ به: miladzokaee75
  باسلام خدمت اقا قاسم این ناند اورجینال چیه ؟؟؟همون فایلی که از برنامه ناند فلشر تو دستگاه گرفتم اونه ؟؟؟؟ اون تعمیر کار گفت اصلا ربطی به استارت داشبرد نداره .....یا باید ناند گیری کنم که قیمتش 45000 تومانه یا این که آیسی جیتگ سوخته که قیمت اون 120000 تومانه ویا این که cpu سوخته باشه که ق انم 350000 تومانه و10 درصد هم امکان داره که از reball باشه که اونم من نمیتونم باید ببرم تهران ...بعدشم اقا قاسم گل من نمیخواستم داشبردمو عوض کنم فقط میخواستم جیتگمو اپدیت کنم که توسایت هکد کنسولز نوشته بود ومن احمق این کارو انجام دادم ادم تاچیزیو از دست نده قدرشو نمیدونه لطفا کمکم کنید یاعلی

  یعنی با 350 هزار تومان CPU دستگاهتون رو عوض میکنن براتون :ey:

  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط reza maleki ویرایش شد
بارگذاری بیشتر ...
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.