نویسنده: میلاد شجری پنج شنبه، 20 دی 1397
ساعت 14:00

نامزد‌های بخش فیلم مراسم بفتا ۲۰۱۹ مشخص شدند؛ نامزدی The Favourite در ۱۲ بخش



تعداد بازدید: 797
0 از 5

آکادمی فیلم بریتانیا لیست نامزد‌های جوایز بخش فیلم مراسم BAFTA 2019 میلادی را منتشر کرد.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون در بازی‌مگ؛ نامزد‌های بخش فیلم مراسم بتفا ۲۰۱۹ میلادی (BAFTA) معرفی شدند و فیلم «موردعلاقه» (The Favourite) توانست در ۱۲ بخش نامزد دریافت جایزه شود. فیلم‌های «بوهمین راپسودی» (Bohemian Rhapsody)، «روما» (Roma)، «اولین مرد» (First Man) و «ستاره‌ای متولد شده» (a Star Is Born) نیز هرکدام در هفت نامزد شده‌اند. در این میان، «آلفونسو کوارون» با نامزدی فیلم Roma در شش بخش مختلف توانست رکوردشکنی کند و بیشترین نامزدی یک شخص در تاریخ مراسم بفتا را به نام خود ثبت کند. در ادامه شما می‌توانید نامزد‌های مراسم امسال در بخش‌های مختلف را مشاهده نمایید:

بهترین فیلم:

  • BlacKkKlansman
  • The Favourite
  • Green Book
  • Roma
  • A Star Is Born

بهترین فیلم بریتانیایی:

  • Beast
  • Bohemian Rhapsody
  • The Favourite
  • McQueen
  • Stan & Ollie
  • You Were Never Really Here

بهترین بازیگر زن:

  • گلن کلوز برای فیلم The Wife
  • الیویا کلمن برای فیلم The Favourite
  • وایولا دیویس برای فیلم Widows
  • لیدی گاگا برای فیلم A Star Is Born
  • ملیسا مک‌کارتی برای فیلم Can You Ever Forgive Me

بهترین بازیگر مرد:

  • بردلی کوپر برای فیلم A Star Is Born
  • کریستین بیل برای فیلم Vice
  • رامی ملک برای فیلم Bohemian Rhapsody
  • استیو کوگان برای فیلم Stan & Ollie
  • ویگو مورتنسن برای فیلم Green Book

بهترین بازیگر مکمل زن:

  • ایمی آدامز برای فیلم Vice
  • کلر فوی برای فیلم First Man
  • اما استون برای فیلم The Favourite
  • مارگو رابی برای فیلم Mary Queen of Scots
  • ریچل وایس برای فیلم The Favourite

بهترین بازیگر مکمل مرد:

  • آدام درایور برای فیلم BlacKkKlansman
  • ماهرشالا علی برای فیلم Green Book
  • ریچارد ای گرانت برای فیلم Can You Ever Forgive Me
  • سم راکول برای فیلم Vice
  • تیموتی شالامی برای فیلم Beautiful Boy

بهترین کارگردان:

  • اسپایک لی برای فیلم BlacKkKlansman
  • پاوو پاولیکوفسکی برای فیلم Cold War
  • یورگوس لانتیموس برای فیلم The Favourite
  • آلفونسو کوارون برای فیلم Roma
  • بردلی کوپر برای فیلم A Star Is Born

بهترین ستاره نوظهور:

  • جسی باکلی
  • سینتیا ایروو
  • بری کیوگن
  • کیت استنفیلد
  • لتیشیا رایت

بهترین شروع یک نویسنده، کارگردان یا تهیه کننده بریتانیایی:

  • دانیل کوکاتایلو برای نویسندگی و کارگردانی فیلم Apostasy
  • مایکل پیرس برای نویسندگی و کارگردانی در کنار لارن دارک برای تهیه کنندگی فیلم Beast
  • کریس کلی برای نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی فیلم A Cambodian Spring
  • لیان ولم برای نویسندگی و کارگردانی در کنار سوفی هارمن برای تهیه کنندگی فیلم Pili
  • ریچارد بیلینگهام برای نویسندگی و کارگردانی در کنار جکی دیویس برای تهیه‌کنندگی فیلم Ray & Liz

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • Capernaum
  • Cold War
  • Dogman
  • Roma
  • Shoplifters

بهترین مستند:

  • Free Solo
  • McQueen
  • RBG
  • They Shall Not Grow Old
  • Three Identical Strangers

بهترین انیمیشن:

  • Incredibles 2
  • Isle of Dogs
  • Spider-Man: Into The Spider-Verse

بهترین فیلم‌نامه اورجینال:

  • Cold War
  • The Favourite
  • Green Book
  • Roma
  • Vice

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

  • BlacKkKlansman
  • Can You Ever Forgive Me?
  • First Man
  • If Beale Street Could Talk
  • A Star Is Born

بهترین موسیقی اورجینال:

  • BlacKkKlansman
  • If Beale Street Could Talk
  • Isle of Dogs
  • Mary Poppins Returns
  • A Star Is Born

بهترین فیلم‌برداری:

  • Bohemian Rhapsody
  • Cold War
  • The Favourite
  • First Man
  • Roma

بهترین طراحی لباس:

  • The Ballad of Buster Scruggs
  • Bohemian Rhapsody
  • The Favourite
  • Mary Poppins Returns
  • Mary Queen of Scots

بهترین تدوین:

  • Bohemian Rhapsody
  • The Favourite
  • First Man
  • Roma
  • Vice

بهترین طراحی صحنه:

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
  • The Favourite
  • First Man
  • Mary Poppins Returns
  • Roma

بهترین چهره‌پردازی:

  • Bohemian Rhapsody
  • The Favourite
  • Mary Queen of Scots
  • Stan & Ollie
  • Vice

بهترین صداگذاری:

  • Bohemian Rhapsody
  • First Man
  • Mission: Impossible - Fallout
  • A Quiet Place
  • A Star Is Born

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • Avengers: Infinity War
  • Black Panther
  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
  • First Man
  • Ready Player One

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

  • 73 Cows
  • Bachelor
  • The Blue Door
  • The Field
  • Wale

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

  • I'm OK
  • Marfa
  • Roughhouse

برندگان بخش فیلم مراسم بفتا ۲۰۱۹ میلادی در مراسمی که در روز ۲۱ام بهمن‌ماه ۹۷ (۱۰ فوریه ۲۰۱۹ میلادی) برگذار می‌شود، معرفی خواهند شد.

Shadow of The Tomb Raider Trophy Guide Banner 728x154

  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.