نویسنده: FariD سه شنبه، 01 تیر 1395 - 08:35
5 از 5

Andrew House و ریاست پلی استیشن برای ششمین سال متوالی

تعداد بازدید: 554

کمپانی سونی طی یک خبر مطبوعاتی اعلام کرد که در جریان 99 امین جلسه عادی عمومی سهامداران این شرکت، آقای اندرو هاوس به عنوان مدیر اجرایی این شرکت در بخش خدمات شبکه و بازی، و نیز مدیر عامل و رییس هیئت مدیره کمپانی سرگرمی های تعاملی سونی انتخاب و ابقا شد. این به معنای آن است که آقای هاوس برای ششمین سال متوالی بر صندلی ریاست بخش پلی استیشن کمپانی سونی تکیه خواهد زد. او در سال 2011 این سمت را از آقای Kazuo Hirai گرفت و از آن خود کرد.

آقای هاوس 51 ساله متولد کشور ولز در بریتانیا است. او نخستین بار در سال 1990 به سونی پیوست و به مدت 5 سال در بخش ارتباطات سازمانی این شرکت فعالیت کرد. سپس در سال 1995 وارد بخش ارتباطات و بازاریابی سرگرمی های کامپیوتری سونی (Sony Computer Entertainment) شد. در آنجا در عرضه نخستین کنسول PlayStation مشارکت و همکاری کرد.

وی در سال 1996 به سمت معاونت رییس بازاریابی شعبه امریکای سرگرمی های کامپیوتری سونی ارتقا پیدا کرد و در سال 2000 نیز ریاست بخش پشتیبانی از توسعه دهندگان و روابط با شرکت های شخص ثالث را به عهده گرفت.

او در سال 2005 به سمت مدیر ارشد بازاریابی سونی منصوب شد و سپس در سال 2009 با کسب سمت مدیر عامل و رییس هیئت مدیره بخش اروپای سرگرمی های کامپیوتری سونی به بخش گیمینگ بازگشت.

در جلسه فوق الذکر آقایان Kazuo Hirai و Kenichiro Yoshida نیز به ترتیب به عنوان مدیر اجرایی و مدیر مالی کمپانی سونی انتخاب شدند.

برچسب‌ها
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید