نویسنده: seyed.ehsan97 پنج شنبه، 12 آذر 1394
ساعت 15:07

نقد و بررسی Star Wars: Battlefront

3.29 از 5

همیشه سالی که قرار است نسخه ای از مجموعه Star Wars به بازار بیاید زمانی است که طرفداران این سری در اوج هیجان برای تجربه این عنوان جدید هستند . اما امسال شاید برای اولین بار جنگ ستارگان طرفداران خود را راضی نکرد . در این نقد و بررسی خواهیم دید که چرا Star Wars : Battlefront نتوانسته در حد و اندازه های خود ظاهر شود .

Star Wars Battlefront عنوانی دیگر از مجموعه بازی های نسل هشتم است که بدون بخش داستانی و بر اساس اتصال مداوم به اینترنت طراحی شده و بواسطه ی اتخاذ این سیاست باعث شده است خلاء داستان پردازی در بازی ، محتوای سایر بخش ها را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد به نحوی که مبارزات و درگیری ها تنها به مزاج طرفداران این عنوان که البته کم هم نیستند خوش آیند است و سایرین که اطلاعی از داستان اصلی ندارند مبارزاتی را تجربه میکنند که دلیل وقوع آنها را نمیدانند .

بررسی گرافیک استار وارز بتلفرونت

 

لذا نبود بخش داستانی باعث شده است که بازی به دو بخش عمده Missions و Multiplayer تقسیم می شود که هر کدام را جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد :

 Missions : این قسمت خود به سه زیر مجموعه Training ، Battles و Survival تقسیم میشود که در زیر به بررسی تک تک آنها خواهیم پرداخت .
1. Training : در این قسمت بازیکن با تمام مکانیک ها و مکانیسم ها و آموزش هایی که در طول تمام قسمت های مختلف بازی مورد استفاده است آشنا می شود (مانند : کنترل وسایل نقلیه ،  نحوه استفاده از کارت های بازی و ... ) .
2. Battles : در این Mode شما می توانید در قالب دو گروه Galactic Empire یا Rebel Aliance قرار گرفته یا مقابل یکی از دوستان ، یا مقابل هوش مصنوعی (A.I. ) بازی کرده و به مبارزه بپردازید . در ضمن می توان در 4 نقشه مختلف که هر کدام از آنها یک حالت قهرمان و یک حالت معمولی دارند به نبرد پرداخت . در این Mode نبردهای بسیار زیبایی رخ می دهد که بازیکن را به خوبی سرگرم می کند و اولین تیمی که با کشتن نیروهای بیشتری از دشمن امتیاز 100 را کسب کند پیروز خواهد شد در عین حال شما می توانید در کنار خود از هوش مصنوعی به عنوان یار کمک بگیرید و نیز می توان برای هوش مصنوعی سه درجه سختی normal، hard و master هم انتخاب کرد که درجه سختی master می تواند چالش بسیار جذابی را به شما ارائه دهد .
3. Survival : در این قسمت بازیکن باید در مقابل 15 موج از انواع و اقسام دشمنان که از سربازان Imprail هستند به دفاع از خود بپردازد . و نیز می توان در چهار نقشه مختلف بازی را کامل کرد که البته هر کدام از این نقشه ها با یک پیش زمینه داستانی و یک Cut Scene (میان پرده) همراه هستند و این موضوع ایراد و نقص نبودن بخش داستانی در این بازی را آشکارتر می کند . در اینجا هم مانند قسمت Battles سه difficulty (درجه سختی) وجود دارد که بازیکن می تواند با توجه به مهارت و میزان چالش مورد نظر ، هر کدام را انتخاب کند .

بررسی قسمت Misions در Star wars battlefront

Multiplayer : این قسمت به 9 حالت و در مجموع 12 map (نقشه) که همه آنها در هر 9 حالت قابل استفاده نیستند تقسیم می شود . که اکنون به آنها می پردازیم .
1. Supremacy : در این mode بازیکن باید چند نقطه مشخص شده در نقشه بازی را تصرف و کنترل کند . در این قسمت تا سقف 40 بازیکن هم قابل رقابت با هم می باشند . بعلاوه در سر تا سر نقشه بازی Power-Ups هایی وجود دارند که می توان با برداشتن آنها در نقش یکی از قهرمانان یا شخصیت های منفی بازی ظاهر شد . همچنین تعداد دیگر از Power-Ups ها نیز به بازیکن امکان استفاده از وسایل نقلیه هوایی و زمینی را می دهند . این بخش بسیار جذاب است که اگر مواردی همچون Respawn های تصادفی و یا استتار Imperial ها و Rebel ها در محیط های برفی و جنگلی برطرف میشدند ، لذت این بخش دوچندان میشد .
2. Walker Assault : این حالت مخصوص همین بازی طراحی شده و بازیکنان می توانند تا حداکثر 40 نفر به رقابت بپردازند . بیشترین نو آوری ها در این دو حالت ابتدایی (Supremacy و Walker Assault ) اتفاق افتاده است . بازیکنان Rebel باید AT-AT های حریف را با کار تیمی نابود سازند که البته متاسفانه کار تیمی تقریباً در هیچکدام از قسمت های بازی وجود نداشته و در نتیجه باعث می شود زمانیکه شما در نقش Rebel  ها هستید بیشتر احساس یک بازی انفرادی را داشته باشید تا یک بازی تیمی .
3. Fighter Squadron : این Mode به نبردهای هوایی اختصاص دارد و حداکثر تا 20 بازیکن می توانند به رقابت بپردازند . این قسمت گرافیک بسیار عالی و زیبایی دارد ولی متاسفانه کنترل های این حالت بسیار محدود و ضعیف هستند بعلاوه بعضی از جنگنده های هوایی Imperial سرعت بسیار آهسته ای دارند و در واقع بیشتر به طعمه ای برای بازیکنان دیگر تبدیل می شوند . همچنین نقشه ها برای این گونه نبردها بسیار کوچک هستند و این خود باعث بوجود آمدن ترافیک هوایی زیادی در مرکز نقشه ها  می شود .
4. Blast : در واقع همان Team Death Match بازی Call Of Duty است و هیچگونه نو آوری در آن اتفاق نیفتاده بعلاوه  اینکه Respawn ها ضعیفتر از Call Of Duty میباشند .

5. Cargo : نام آشنا برای همه در واقع همین Cargo می باشد و بازیکنان باید در عین اینکه از محموله های خود دفاع می کنند به تصرف محموله های حریف نیز بپردازند . در این قسمت زیاد نوآوری صورت نگرفته و Respawn ها همچنان نامناسب و گاه و بیگاه اتفاق میافتند . همچنین نقص های دیگری نظیر نبود کار تیمی ، که در این حالت بسیار اساسی می باشد نیز کاملاً ملموس است .
6. Drop Zone : این حالت در واقع همان King Of The Hill قدیمی است که حداکثر تا 16 بازیکن به رقابت با هم می پردازند و در آن باید محموله هایی که به طریق هوایی از آسمان فرو می افتد را در مدت معینی جمع آوری و تصاحب کرد . هر چه تعداد محموله های یک تیم بیشتر باشد ، آن تیم برنده است در این بخش بهتر بود اگر کار تیمی قویتر انجام میشد .
7. Droid Run : 12 بازیکن در این بخش باید ربات های در حال حرکت را به تصرف تیم خود در آورند و آنها را در کنترل خود نگه دارند .از ایرادات عمده این قسمت می توان به نبود نوآوری و تنوع ، و عدم وجود کار تیمی و تصادفی بودن Respawn ها اشاره کرد . لازم بذکر است که سالهاست عنوان ارزشمندی که بتواند این ضعف ها را پوشش دهد روانه ی بازار نشده است .
8. Hero Hunt : یکی از قسمت های جذاب بازی است . و در آن یک بازیکن در نقش یکی از قهرمانان این سری ( Darth Vader ، Boba Fett  ، Princess Leia ، Luke Skywalker ، Han Solo ، Emperor Palpatine )  شروع به بازی می کند و 7 بازیکن دیگر باید او را نابود سازند و بازیکنی که Hero (قهرمان) را نابود کند در نقش قهرمان بعدی ظاهر می شود و این روند تا زمانیکه تعداد کشته ها به میزان مشخصی برسد ادامه خواهد داشت . حضور قهرمانان در این مرحله بسیار موثر و کار آمد است و بر خلاف حالت های Supremacy و Walker Assault که قهرمانان خیلی راحت و بدون اینکه آسیب زیادی ببینند می توانند سربازان را از بین ببرند ، در اینجا قهرمانان به عنوان یک هدف اصلی ، توسط سربازان معمولی شناسایی می شوند و با هم وارد یک نبرد جدی می شوند . البته این حالت ، از بازی Evolve الگو برداری زیادی کرده ولی باز هم تجربه ای لذت بخش را برای بازیکن به همراه دارد .
9. Heroes VS. Villians : این Mode از برترین قسمت های کل بازی است که هر تیم از 5 نفر تشکیل شده بازیکن به صورت کاملاً تصادفی در نقش یکی از سه قهرمان هر طرف یا اینکه یک سرباز معمولی قرار می گیرد و دو گروه به نبرد با یکدیگر می پردازند . اولین تیمی که تمام قهرمانان تیم مقابل را ازبین ببرد پیروز میدان می شود . در این قسمت از قهرمانان به خوبی استفاده شده و مبارزات زیبایی بین قهرمانان رخ می دهد .

بررسی بخش heros vs villains در star wars battlefront

در مجموع قسمت چند نفره این بازی با توجه به عدم وجود بخش داستانی باید تمام بار را روی دوش خود حمل و با ارائه یک تجربه فوق العاده بازیکن را در خود غرق کند ولی متاسفانه به لحاظ محتوی با کمبود های بسیاری مواجه است . حالت های متنوعی در بازی وجود دارند ولی هیچکدام از آنها عمق ندارند و تجربه چند باره آنها خسته کننده و آزار دهنده است . بعلاوه هیچکدام از وسایل و لباس ها و سلاح ها قابل Customization (شخصی سازی) نیستند . همچنین فقط 11 نوع سلاح در بازی وجود دارد که تنوع پایین سلاح ها حق انتخاب چندانی برای مخاطب باقی نمیگذارد .

جمع بندی بخش مولتی پلیر Star Wars Battlefront

قسمت های فنی ، صداگذاری و گرافیکی :

این بازی از لحاظ گرافیکی یکی از بهترین گرافیک های تاریخ بازی های اول شخص را به راحتی از آن خود می کند . چرا که DICE به تک تک جزئیات توجه بسیار ویژه ای داشته است و با استفاده از Photogrammetry توانسته همه صحنه های داخل نسخه های سینمائی را در بازی ایجاد کند. از لحاظ صداگذاری نیز همه صداها فوق العاده طبیعی و تاثیر گذار روی بازیکن می باشد و این عنوان از نظر گرافیک و صدا گذاری یک شاهکار عظیم محسوب می شود . همینطور Server های بازی بسیار پایدار بوده و همواره پاسخگوی نیاز کاربران می باشند (البته این مساله بیشتر مربوط به نسخه PS4 می شود و نسخه PC از عدم پاسخگویی Server ها رنج می برد). اسلحه DL-44 که برای نسخه Deluxe Edition بصورت آنی پس از اجرای بازی در دسترس است ،  سلاحی بسیار Overpowered می باشد و بازیکن در صورت پرداخت 10 دلار بیشتر می تواند تمام رقیبان خود را با 2 الی 3 شلیک (و فقط یک گلوله برای headshot ) نابود سازد که می توان این مورد را یک تقلب هم محسوب کرد . همچنین سیستم کارت هایی که هر بازیکن برای بازی می تواند انتخاب کند کار آمد نبوده و به غیر از 5 یا 6 عدد از آنها بقیه تقریباً بی استفاده باقی می ماند . نکته دیگر اینکه این نوآوری که جایگزین سیستم انتخاب کلاس های مختلف برای بازیکنان شده است احتمالا برای کاربران حرفه ای خوش آیند نمی باشد .

  • پلتفرم تحت بررسی: PS4
گرافیک
10
گیم پلی
7.0
سرگرم کنندگی
1.0
موسیقی و صداگذاری
9.0
ارزش تجربه
7.0
برای عنوانی که Hype زیادی را یدک می کشید Battlefront به جز در 8 الی 10 ساعت اولیه تنها میتواند طرفداران خود را که البته کم هم نیستند راضی نگه دارد و شاید بهتر است کاربران عادی و نه طرفداران سری استار وارز با احتیاط بیشتری برای خرید این عنوان اقدام کنند . نبود بخش داستانی و حذف قسمت هایی مانند نبردهای فضایی و Galactic Conquest احتمالا تاثیر ناخوشایندی بر مخاطبینی خواهد داشت که قصد دارند برای اولین بار عنوانی از سری Star Wars را تجربه کنند .
نقاط قوت
  • موسيقى و صدا گذارى فوق العاده
  • گرافيك خيره كننده و چشم نواز
نقاط ضعف
  • عدم وجود بخش داستانى
  • كمبود نوآورى در بخش چند نفره
  • خسته كننده شدن بازى بعد از مدتى كوتاه
7.0/10

امتیاز شما

(11 رای )
6.8/10
خوب
برچسب‌ها
  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.