نویسنده: Sasan یکشنبه، 27 شهریور 1401
ساعت 10:57

از پکیج Suikoden I & II HD Remaster در نمایشگاه توکیو رونمایی شد

5 از 5

در حالی که در ماه‌های اخیر شایعات مختلف طرفداران را به سمتی هدایت کرده بود که انتظار خبرهایی از نسخه‌های جدید فرنچایزهای قدیمی کونامی مانند Metal Gear Solid، Silent Hill و ... را در جریان نمایشگاه بازی‌های ویدئویی توکیو داشتند، این انتظارات بی جواب باقی ماندند اما معرفی نسخه ریمستر از دو قسمت اول سری Suikoden هم برای تعدادی از طرفداران قدیمی ژانر JRPG خبری مسرت‌بخش به حساب می‌آید.

کونامی که در سال‌های اخیر به جای تولید محصولات جدید عمده فعالیت خود را در عالم بازی‌های ویدئویی روی تولید تعدادی عناوین انحصاری ژاپن و بازعرضه آثار کلاسیک متمرکز کرده، با وجود درخواست‌های مکرر علاقه‌مندان، نسبت به زنده کردن دوباره نام Suikoden بی‌تفاوت بود اما پکیج تازه معرفی شده تحت عنوان Suikoden I & II HD Remaster: Gate Rune and Dunan Unification Wars  که قرار در سال 2023 برای کنسول‌های نسل هشتم به همراه رایانه‌های شخصی عرضه شود، این کم‌‍‌کاری احتمالاً منفورترین ناشر ژاپنی را به پایان خواهد رساند.

از جمله امکانات این پکیج، طراحی مجدد محیط‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های امروزی در عین حفظ طراحی پیکسل آرت شخصیت‌هاست که به دنیای بازی‌های حسی زنده‌تر داده و امکان استفاده از افکت‌های مدرن را در اختیار سازندگان قرار داده است. رنگ‌پردازی جدید و طراحی پرتره جدید شخصیت‌ها در Suikoden I هم به همکاری Junko Kawano انجام گرفته که وظیفه طراحی شخصیت‌ها در نسخه اصلی را بر عهده داشت. در کنار این‌ها افکت‎‌های صوتی محیطی بسیاری به کار اضافه شده تا دنیای آن حس پویاتری داشته باشد و گزینه‎هایی چون مبارزه اتوماتیک، افزایش سرعت گیم‌پلی و دیگر موارد از این دست هم به گزینه‌های قابل فعال‌سازی اضافه شده است.

دو نسخه اول این مجموعه به ترتیب در سال‌های 1995 و 1998 برای کنسول پلی استیشن به بازار آمدند و از محبوبترین عناوین دوران طلایی ژانر نقش آفرینی ژاپنی به حساب می‌آیند. بعد از عرضه قسمت پنجم این مجموعه در سال 2006 به جز یکی دو نسخه فرعی که به صورت انحصاری برای کنسول‎‌های دستی عرضه شدند، خبری از تولید قسمت جدیدی از این فرنچایز نبوده است.     

Sasan | اخبار | 18/09/2022
  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.