نویسنده: Admin پنج شنبه، 29 مهر 1389
ساعت 13:19

نقد و بررسی Vanquish

5 از 5

در آینده نه چندان دور که جمعیت کره زمین به شدت بالا رفته و ملل مختلف به دنبال روش‌های جدید برای بالا بردن منابع انرژی خودشون هستن، در این میان ایالات متحده یک ژنراتر خورشیدی  که یک کلونی هم بهش وصله به فضا میفرسته.

اما ویکتور زایتسو که طی‌ یک کودتا رهبر جدیده روسیه شده این مجتمع فضایی رو تحت فرمان خودش قرار میده و با انرژی متمرکز شده خورشید شهر سان فرانسیسکو رو تقریبا نابود می‌کنه، بعد از این حمله ویکتور از ایالات متحده می‌خواد که بدون هیچ شرطی تسلیم بشن، ولی ایالات متحده تسلیم نمی‌شه و مارینهای فضایی رو به همراه Sam از گروه دارپا میفرستن سمت ژنراتور تا به این ماجرا پایان بدن.

در نگاه اول چیزی که واقعا آدم رو جذب می‌کنه سرعت و دقت به نکات ریز اکشن بازی هستش، شاید بشه گفت این بازی سریعترین شوتر سوم شخصی‌ هست که تا به حالا دیدم.

( البته یادمون نره که کارگردانه بازی آقای شینجی میکامی پدر رزیدنت اویل ، گاد هند و دویل می کرای هستش! ) هنگامی که سام  Ar mode  لباس رباتیکش رو فعال می‌کنه شما میتونین از جرقه برخورد گلوله تا موج هوای اطراف انفجارها رو به وضوح ببینین، انیمیشن دشمن‌ها و سلاح خودتون که Blade System نام داره واقعا روان و خاص هستن.

کار اصلیی که بازیکن باید انجام بده اینه که بیش از اندازه از قابلیتهای لباسش استفاده نکنه وگر نه داغ می‌کنه که در این صورت خیلی‌ راحت گیم اور میشین ، از طرفی هم‌ وقتی‌ زیادی صدمه بخورین خود به خود واردAr mode میشین تا فرصتی برای مقابله یا فرار داشته باشین.

باسهای بازی واقعا جذاب و پر هیجان هستند، شاید بعضی‌ وقتها روند بازی تا حدودی تند و سریع بشود ( به دوستان کم حوصله هشدار میدم ! )

چون بازی از حال و هوای میدان نبرد خیلی‌ بیرون نمیاد، حتی قسمتهای سینماتیک بازی پر از اکشن هستش . هر باس نیز فوت و فنّ خاص خودش رو داره و اینطور نیست که فقط بزرگ و کند باشن، بلکه گاهی با اصابت یک لیزر به بازیکن خیلی‌ راحت گیم اور میشین ، اینجاست که بازیکنانی که به  Gears of war عادت کردن  کمی‌ باید خودشون رو فعال تر کنن چون در این بازی‌ سنگر گرفتن به معنای امن بودن واقعا نیست، و ارّه ای هم در کار نیست که به دادتون برسه!

(قرار گرفتن در موقعیت هائی از بازی که پر از انفجار و موشک است امری طبیعیست !)

از نقاط ضعف اصلی بازی میتوان به‌ کم عمق بودن داستان و کوتاهی آن ، اشاره کرد . چون شخصیتها واقعا کلیشه‌ای و دوبله ضعیفی دارن، البته شما خیلی‌ متوجه چیزی نمیشین زیرا دائما یا دارین از موشکها  فرار می‌کنین یا دارین سعی‌ می‌کنین که یک رباتی رو منفجر کنین.

بازی نسبتا کوتاه است ، اما اگر بخواین با کامل کردن هر چپتر یک مرحله Tactical باز می‌شه تا خودتون رو سرگرم کنین، اما علّت کوتاه بودن بازی‌ در اصل خواستار آقای میکامی در ادامه دادن داستان اون هستش، وقتی‌ بازی‌ رو تمام کردین به منظورم میرسین.

فضاهای بازی‌ کمی‌ شبیه به متال گیر مخصوصاً Vr mission های متال گیر هستش، معماری بازی آینده گونه است البته نگران نباشین چند مرحله دل‌ باز و سر سبز هم هستش.

هوش مصنوعی هم سنگریهاتون متاسفانه خیلی‌ کمه و همه کاره جنگ خود شما هستین، اما اگر کسی‌ رو نجات بدین جایزه های خوبی نصیبتون می‌شه.

می‌شه گفت که این بازی‌ با اکشن خالص و سرعت میخکوب کنندش واقعا دلچسبه با این وجود شاید گاهی‌ کمبودهای دیگه تو ذوق بازیکن بزنه.

از آخر مینویسم که دوستان اگر به دنبال یک بازی پر از اکشن و انفجار هستن Vanquish میتونه کاملا پاسخگوی نیاز شما باشه.

آخرین ویرایش در 23 آذر 1398، 18:52
Admin | نقد و بررسی | 21/10/2010
  • پلتفرم تحت بررسی: PS4
گرافیک
8.0
گیم پلی
8.0
سرگرم کنندگی
6.0
موسیقی و صداگذاری
7.0
ارزش تجربه
9.0
نقاط قوت
  • ترکیب حرکات بازیکن با اسلو موشن به کارگرفته شده
  • باس فایت های عالی
  • کنترل فوق العاده
نقاط ضعف
  • صداگذاری نامناسب بازی
8.8/10

امتیاز شما

(18 رای )
7.6/10
خیلی خوب
  • هیچ نظری یافت نشد
لطفا برای ثبت نظر خود وارد شوید و یا ثبت نام کنید.